Помер працівник: що робити роботодавцеві

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, податковий експерт
Оплата праці Травень, 2019/№ 9
Наскільки б сумною не була ця історія, погодьтеся, такі ситуації трапляються в житті. І тут для роботодавця головне — не розгубитися, а чітко розуміти, як оформити припинення трудових відносин з працівником, що помер. Як провести остаточний розрахунок? Хто має право на отримання заробітної плати працівника? Як допомогти родичам працівника, що помер? Відповіді на ці запитання ви знайдете в нашій статті.

Припиняємо трудові відносини

У разі смерті працівника перед роботодавцем постає питання — як правильно оформити кадрові документи і провести остаточний розрахунок?

Спершу роботодавцеві необхідно дочекатися, коли родичі співробітника, що помер, нададуть свідоцтво про його смерть (форма свідоцтва затверджена постановою КМУ від 10.11.2010 р. № 1025).

Зверніть увагу: якщо такий документ виданий на тимчасово окупованій території України, то він є нікчемним (не має юридичної сили) і не може належним чином засвідчувати смерть особи. Для встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території родичі особи, що померла, повинні звернутися до суду (див. ст. 317, 318 Цивільного процесуального кодексу України).

Якщо працівник помер за кордоном, його родичі повинні оформити повторне свідоцтво про смерть вже тут і надати його роботодавцеві.

Якщо у працівника немає родичів, факт підтвердження реєстрації смерті лягає на плечі роботодавця. Для цього останньому слід звернутися до відповідного органу, який зареєстрував смерть працівника*.

* Для довідки: смерть реєструється в органах РАЦС за останнім місцем проживання особи, що померла, за місцем настання смерті, виявлення трупа або за місцем поховання (п. 2 розд. 2 Правил держреєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Мін’юсту від 18.10.2000 р. № 52/5).

Важливо! Саме належним чином оформлене свідоцтво про смерть є підставою для припинення трудових відносин з працівником, що помер.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити