Здаємо кров: пільги для донорів від роботодавця

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Жовтень, 2019/№ 19
Це чудово, що серед нас є люди, які не чекають особливого приводу, щоб допомогти. Вони просто приходять на виручку в потрібний момент. А деякі з них ідуть ще далі — стають донорами крові. Такий вчинок під силу не кожному. Тому таких сміливців треба оберігати і заохочувати. На законодавчому рівні така підтримка проявляється у вигляді пільг і гарантій. Які з них повинен надати роботодавець — розповімо в сьогоднішній статті.

Пільги для донорів крові

Отже, ваш працівник вирішив здавати кров — стати донором крові. Ви, як роботодавець, повинні знати, які пільги надавати такому працівникові. Про них сказано в ст. 124 КЗпП і ст. 9 Закону № 239*.

* Закон України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.95 р. № 239/95-ВР.

Перерахуємо їх.

1. Звільнення від роботи. У день медичного обстеження і в день давання крові та (або) її компонентів ви повинні звільнити працівника від роботи зі збереженням середнього заробітку.

Тобто в загальному випадку — працівника ви повинні звільнити від роботи на 2 дні. Але, як правило, і медобстеження, і давання крові відбуваються в один день. Тому і працівникові у такому разі надається звільнення від роботи на 1 день.

Увага! Така «донорська» пільга:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити