Лікарняні для щедрих донорів: нюанси оформлення

В обраному У обране
Друк
Давиденко Богдана, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Жовтень, 2019/№ 19
Однією з додаткових пільг для щедрих донорів є пільга в оплаті лікарняного листа у вигляді нарахування її у розмірі 100 % середньої зарплати незалежно від наявності страхового стажу працівника-донора. Кому вона може бути надана, як треба її оформити та як отримати фінансування з ФСС — читайте в цій статті.

Кому надається пільга — 100 % середньої зарплати?

Нагадаємо: тимчасова непрацездатність працівника (хвороба) оплачується за таким правилом: перші 5 днів оплачує роботодавець за рахунок своїх коштів, а дні хвороби, починаючи з 6-го, оплачуються за рахунок коштів ФСС.

Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності, які підлягають оплаті, ми беремо з даних листка непрацездатності. Причому оплаті підлягатимуть календарні дні хвороби, зокрема, й ті, що припадають на вихідні, святкові і неробочі дні.

Суму лікарняних розраховуємо відповідно до Порядку № 1266. Розмір оплати залежить від страхового стажу застрахованої особи та її середньої зарплати (ст. 24 Закону про соцстрахування). Водночас окремим категоріям застрахованих осіб лікарняні виплачують у розмірі 100 % середнього заробітку незалежно від страхового стажу (див. таблицю).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити