«Відпускна» компенсація: чи утримувати з неї аліменти

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Вересень, 2019/№ 17
Працівник звільняється 6 вересня 2019 року. При звільненні йому нарахована грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки. Чи потрібно утримувати із суми компенсації аліменти?

Дійсно, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки (ч. 1 ст. 24 Закону про відпустки). А ось чи утримувати з таких сум аліменти, залежить від того, як довго працівник не користувався своїм правом на відпустку. Тепер пояснимо детальніше.

Основним документом, який визначає порядок стягнення аліментів, є Закон № 1404*. База ж для утримання аліментів позначена Переліком № 146**.

* Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VIII.

** Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджений постановою Кабміну від 26.02.93 р. № 146.

Так ось. Як свідчить п. 1 Переліку № 146, утримання аліментів з працівників здійснюється з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом. При цьому таке утримання здійснюється із суми заробітку (доходу) після утримання всіх податків (п. 13 Переліку № 146).

Враховуючи те, що «відпускна» компенсація належить до фонду додаткової заробітної плати, можна зробити висновок, що з неї також слід утримувати аліменти.

Але не поспішайте! Річ у тому, що п. 12 Переліку № 146 визначені такі види доходів, з яких утримання аліментів не здійснюється. І до них саме належить компенсація працівникові за невикористану відпустку (п.п. 2 п. 12 Переліку № 146). Але! Крім випадків, коли особа при звільненні отримує компенсацію за відпустку, не використану протягом декількох років.

Що це означає? Мін’юст у своєму листі від 28 грудня 2006 р. № 19-48-671 спробував пояснити сказане. На думку фахівців цього органу, якщо працівникові виплачується грошова компенсація за невикористані дні щорічної відпустки:

• за один рік — аліменти не утримуються;

• за два і більше роки — аліменти утримуються в загальному порядку.

Стосовно згаданого випадку це означає таке.

Припустимо, що працівник був прийнятий на роботу 15.01.2018 р., а звільнений 06.09.2019 р. У щорічну відпустку він не ходив. Це означає, що при звільненні йому має бути виплачена компенсація за невикористану відпустку за перший робочий рік (період з 15.01.2018 р. по 14.01.2019 р.) за 24 календарних дні і за частину другого робочого року (період з 15.01.2019 р. по 06.09.2019 р.) за 16 календарних днів.

Виходить, що працівникові при звільненні повинні виплатити компенсацію за невикористану відпустку більш ніж за один робочий рік. Тому з усієї суми компенсації за невикористану відпустку треба утримати аліменти.

Якщо працівник відгуляв усю відпустку (24 календарних дні) за період з 15.01.2018 р. по 14.01.2019 р. і йому при звільненні треба виплатити лише компенсацію за 16 днів невикористаної відпустки з 15.01.2019 р. по 06.09.2019 р., то в такій ситуації аліменти із суми компенсації за невикористану відпустку не утримуються.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд