Прошу звільнити з… за власним бажанням

В обраному У обране
Друк
Кучерова Оксана, юрист
Оплата праці Вересень, 2019/№ 18/1
Порядок і особливості звільнення за власним бажанням ми регулярно розглядаємо на сторінках нашого видання. Але питання за цією темою від наших читачів продовжують надходити Отже, на порядку денному така ситуація: працівник написав заяву такого змісту: «Прошу звільнити мене за власним бажанням з 01.10.2019 р. у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку». Який день у такому разі вважати днем звільнення?

Особливості звільнення за власним бажанням

Звільнення працівника за власним бажанням — одна з найпоширеніших підстав звільнення. У такого звільнення свої правила. А порядок й особливості залежать від ситуації та причини для такого звільнення.

Нагадаємо вам, що за загальним правилом працівник має право в будь-який момент розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, письмово попередивши про це роботодавця за два тижні.

Але бувають ситуації, коли в працівника немає часу на двотижневе «відпрацювання», тому законодавством передбачені випадки такого звільнення в коротший строк.

Якщо працівник не може продовжувати роботу з поважної причини, то роботодавець зобов’язаний звільнити його в той строк, про який просить працівник у заяві. До таких поважних причин належать (ст. 38 КЗпП):

• переїзд на нове місце проживання;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити