Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Працівник на медичному обстеженні за направленням ТЦК

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2022/№ 16
Друк
Не кожен громадянин може бути призваний на військову службу. Є низка критеріїв, якими це визначено. Серед таких, які є обов’язковими, — придатність фізособи до служби за станом здоров’я. Така придатність може бути визначена шляхом проходження фізособою медичного обстеження. На таке обстеження громадян призовного віку направляють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Які гарантії передбачено для працюючого громадянина під час його медобстеження за роботодавцем, зараз розкажемо.

Гарантії

Якщо у призовника немає підстав для відстрочки від призову на військову службу, йому можуть вручити повістку на проходження військово-лікарської комісії (далі — ВЛК).

Особи, які направляються відповідними районними (міськими) ТЦК, Центральним управлінням або регіональним органом СБУ, відповідним підрозділом Служби зовнішньої розвідки України на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати (ч. 2 ст. 119 КЗпП відповідно до ч. 2 ст. 21 Закону № 2232*).

* Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII.

Тобто на період проходження медобстеження призовника для визначення його придатності/непридатності да військової служби роботодавець повинен:

— звільнити працівника від виконання обов’язків (це не звільнення з роботи, а увільнити від роботи);

— зберігати за ним місце роботи, посаду, а також виплачувати середній заробіток з урахуванням положень Порядку № 100**. Середню зарплату обчислюємо виходячи з виплат за останні 2 місяці роботи, що передують місяцю, на який припадає початок медобстеження.

** Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Відповідно до п. 2.18 Інструкції № 455*** особам, які проходять обстеження в лікувально-профілактичних закладах за направленням військових комісаріатів, видається довідка довільної форми, засвідчена підписом завідувача відділення та печаткою лікувально-профілактичного закладу.

*** Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

Оформлення

Оформлюємо відсутність працівника за час медобстеження наказом (розпорядженням). Підставою для його видання буде відповідно повістка і меддовідка про проходження обстеження.

У наказі, серед іншого, зазначаємо:

— увільнити працівника від виконання роботи на час проходження медобстеження. Тут можна також прописати «звільнити», як у нормі ч. 2 ст. 21 Закону № 2232. Але не плутати зі звільненням з роботи (це не переривання трудових відносин, а лише тимчасове увільнення);

— за час медобстеження зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток.

Табелювання

У табелі обліку робочого часу ставимо відмітку ІН (цифрова позначка — 22), або іншу, яка застосовується на вашому підприємстві в таких випадках.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі