Теми статей
Обрати теми

Простій та призупинення: чи можна відтермінувати атестацію?

Гаращук Ольга, завідувач відділу вищої школи і науки ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Серпень, 2023/№ 15
Друк
Як визначати строки чергової атестації педагогічних працівників з урахуванням часу їх простою, призупинення трудових відносин в умовах воєнного стану та враховуючи введення з 1 вересня 2023 року нового положення про атестацію?

Простій та призупинення

Призупинення дії трудового договору — це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України (абз. 1 ч. 1 ст. 13 Закону № 2136*). Призупинення виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

* Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ.

У свою чергу, простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ст. 34 КЗпП). Простій може бути оголошений по всьому підприємству (установі, закладу), окремому підрозділу або для конкретних працівників з огляду на неможливість виконання ними своїх трудових обов’язків. Зокрема, у зв’язку з втратою (пошкодженням) будівель, розташованих на територіях, де ведуться бойові дії, засобів виробництва, з якими вони працювали, інших об’єктивних причин стосовно кожного конкретного працівника тощо.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі