Теми статей
Обрати теми

Річна винагорода у розрахунку відпускних

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Червень, 2023/№ 11
Друк
Роботодавці, які надають своїм працівникам винагороду за підсумками роботи за рік, мають правильно її враховувати в подальшому при розрахунку середньої зарплати. У цій статті нагадаємо, як включати таку виплату в розрахунок відпускної середньої зарплати.

Нарахування винагороди за рік

Винагорода за підсумками роботи за рік належить до інших заохочувальних та компенсаційних виплат (невиробничі премії) і зазначена у п.п. 2.3.2 Інструкції № 5*. Її виплачують працівникам раз на рік залежно від фінансових результатів діяльності підприємства.

* Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Річну винагороду частіше за все роботодавець нараховує в останньому місяці календарного року (грудні), за який вона передбачена, або у першому місяці наступного року (січні). Законодавство не визначає конкретні строки її нарахування. Отже, роботодавець може сам установити у локальних документах строки нарахування річної винагороди.

Відпускна середня і винагорода за рік

Механізм розрахунку середньоденної зарплати для визначення суми відпускних та компенсації за невикористану відпустку встановлений Порядком № 100*.

* Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100.

Винагорода за підсумками роботи за рік враховується при нарахуванні середньої заробітної плати у всіх випадках її обчислення відповідно до положень Порядку № 100. Це підтверджують фахівці Мінекономіки в листі від 29.01.2021 № 4708-06/5567-07.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі