Теми статей
Обрати теми

Забули про Д5 Податкового розрахунку: виправляємось

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Додаток Д5 до Податкового розрахунку подається при виникненні протягом звітного кварталу певних подій. Що робити, коли «проґавили» та не подали його у складі звіту? Як виправитися?

Спосіб виправлення

До завершення граничного строку подання звітності за відповідний квартал доповнення до поданого Податкового розрахунку проводимо за допомогою Податкового розрахунку та Д5 з типом «Звітний новий». Після завершення строку подання — Податкового розрахунку та Д5 з типом «Уточнюючий».

За 4 квартал 2023 року останній день подання звіту 09.02.2024. Отже, після цієї дати виправлятимемося шляхом уточнюючого Податкового розрахунку.

Механізм виправлення за обома типами Податкового розрахунку («Звітний новий» або «Уточнюючий») для Д5 буде однаковий.

Механізм виправлення

Формуємо Податковий розрахунок. У його заголовній частині заповнюємо обов’язкові реквізити в рядках 01 — 05, а в рядку 06 вказуємо додатки, у яких будемо проводити коригування. Оскільки коригуємо не сумові показники, то таблична частина Податкового розрахунку буде порожньою.

Формуємо загублений Д5. Додаємо інформацію в ньому за допомогою показників у графі 20 «Ознака (0, 1)». У ньому проставляємо «0» — рядок на введення.

Як заповнити забуту інформацію з додатка Д5, розглянемо на прикладі.

Приклад. На підприємстві 03.10.2023 у працівниці Стовби Аліни Сергіївни (основне місце роботи, податковий номер 3504444424) закінчилася відпустка для догляду за дитиною до 3 років (наказ про надання відпустки для догляду від 07.12.2020 № 92-ос). З 04.10.2023 розпочалася відпустка для догляду за дитиною від 3 до 6 років (наказ про надання відпустки для догляду від 04.10.2023 № 21-ос). Оскільки інших подій для відображення в Д5 в 4 кварталі 2023 року не було, роботодавець, подаючи Податковий розрахунок за цей квартал, просто забув про працівницю із доглядовою відпусткою і подав звіт узагалі без додатка Д5. Помилку виявив після 09.02.2024.

Сформуємо уточнюючий Д5. У ньому маємо додати дві події на працівницю. Відомості щодо неї будуть відображені в Д5 так, як показано на рисунку.

img 1

Фрагмент уточнюючого Д5 за 4 квартал 2023 року

На працівницю заповнюємо два рядки:

— один рядок з датою закінчення відпустки для догляду за дитиною до 3 років. У ньому, серед іншого, зазначаємо у графі 7 — категорію особи «6» (особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), у графі 10 — дату закінчення (3 жовтня);

— другий рядок із датою початку відпустки для догляду за дитиною від 3 до 6 років. При цьому у графі 7 зазначаємо категорію особи «4» (особи, яким надано відпустку для догляду за дитиною від трирічного віку до досягнення нею шестирічного віку), у графі 10 — дату початку (4 жовтня).

У кожному з рядків у графі 16 зазначаємо відповідні реквізити наказу, на підставі якого така відпустка надана. Графи 13 — 15 залишаємо порожніми. У графі 20 проставляємо «0» (рядок на введення).

Таким чином додаємо забуту інформацію.

Висновки

  • У разі неподання у складі звітного Податкового розрахунку Д5, треба подати Податковий розрахунок і Д5 з типом «Звітний новий» (якщо строк звітування за звітний квартал не сплив) або «Уточнюючий» (якщо строк звітування сплив).
  • Щоб додати рядок у Д5, треба його сформувати і в графі 20 зазначити «0».
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі