Теми статей
Обрати теми

Внутрішній сумісник: мінімальна і максимальна база нарахування ЄСВ у Д1

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Сьогодні зосередимо увагу на внутрішніх сумісниках. Мова піде про нюанси нарахування ЄСВ на їх доходи. Розглянемо, як виконувати контроль щодо мінімальної і максимальної бази нарахування ЄСВ, а також як це відобразити в Д1.

Сумісництво

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи (ст. 1021 КЗпП).

Якщо декілька трудових договорів (за основним + сумісництвом) укладені з одним роботодавцем, то маємо справу з внутрішнім сумісником. При цьому ведення табеля і нарахування зарплати такому працівнику відбувається окремо за кожним трудовим договором.

База нарахування ЄСВ

До бази нарахування внеску включається зарплата за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ*).

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі