Теми статей
Обрати теми

Щорічна відпустка тільки у вихідні дні: чи законно?

Долга Ірина, експерт з питань оплати праці
Чи може працівник піти у відпустку тільки на вихідні дні? Кому це вигідно? Чи не буде проблем у роботодавця при такому її наданні? Розберемо це питання у статті.

Право на відпустку

Правила надання відпусток регулює Закон про відпустки*. Фізособи, які працюють за трудовим договором, мають право на відпустку.

* Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 № 504/96-ВР.

Відпустка — це законодавчо встановлена гарантія для працівників. Роботодавці зобов’язані реалізувати право своїх працівників на відпустку.

При цьому роботодавець повинен дотриматися вимог щодо:

— збереження місця роботи (посади) і заробітної плати на період відпустки;

— заборони на заміну відпустки грошовою компенсацією, крім випадків, прямо передбачених ст. 24 Закону про відпустки.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі