Теми статей
Обрати теми

Переведення на іншу постійну роботу в межах підприємства: оформлюємо

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Трудовим законодавством передбачено низку підстав для переведення працівника на іншу роботу (посаду) (див. статтю «Переведення на іншу роботу (посаду): знайомимося» // «Оплата праці», 2024, № 10). Сьогодні розглянемо найпоширенішу з них — переведення на іншу постійну роботу (посаду) в межах одного підприємства, установи, організації.

Особливості переведення

Переведення на іншу постійну роботу (посаду) на тому ж підприємстві, в установі, організації передбачено ч. 1 ст. 32 КЗпП. Якщо ви бажаєте перевести працівника на цій підставі, врахуйте наступні особливості.

Особливість 1. Таке переведення допускається лише за згодою працівника.

Тобто незалежно від того, хто є ініціатором переведення (роботодавець чи сам працівник), на такі дії потрібна згода працівника.

Зверніть увагу! Якщо працівник відмовляється від переведення, він залишається працювати на старій посаді.

Звільняти працівника, що відмовився від переведення на іншу посаду, на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП (у зв’язку з відмовою продовжити роботу в змінених умовах праці) не можна.

Особливість 2. При переведенні на іншу постійну роботу (посаду) в межах підприємства чинний трудовий договір не припиняється та новий не укладається.

А отже, роботодавцю не доведеться подавати повідомлення про прийняття на роботу на переведеного працівника.

Особливість 3. При переведенні на іншу постійну посаду (роботу) строк випробування не встановлюється.

Частиною ч. 1 ст. 26 КЗпП передбачено встановлення строку випробування виключно при укладанні трудового договору (тобто під час працевлаштування). У зв’язку з цим і звільнити переведеного працівника на підставі п. 11 ч. 1 ст. 40 КЗпП (у зв’язку зі встановленням невідповідності працівника виконуваній роботі протягом строку випробування) не можна.

Особливість 4. При переведенні на іншу постійну роботу (посаду) можуть змінюватися істотні умови праці працівника.

Нагадаємо, до істотних умов праці належать: система і розмір оплати праці, пільги, режим праці, встановлення або відміна неповного робочого часу, зміна розрядів і найменувань посад тощо.

У такому разі роботодавець має:

— попередити працівника про такі зміни завчасно (у мирний час — за 2 місяці, у період воєнного стану — до запровадження нових умов);

— дотриматися оплатних гарантій, передбачених ст. 114 КЗпП (про це далі).

Всі особливості враховано? Переходимо до документального оформлення такого переведення.

Оформлюємо документи

Ініціатор — роботодавець. Щоб перевести працівника на іншу постійну роботу (посаду), потрібно здійснити всього декілька кроків.

Крок 1. Керівник структурного підрозділу або кадрової служби направляє керівнику підприємства доповідну записку про необхідність переведення працівника на іншу постійну роботу (посаду) і пропозиції щодо такого переведення.

Якщо працівника необхідно перевести на вищу посаду, оформляють подання про переведення.

Крок 2. Керівник підприємства, установи, організації письмово звертається до працівника з пропозицією про переведення на іншу постійну роботу (посаду), а також інформує його про умови праці за новою посадою.

Зразок оформлення такої пропозиції наведемо на рис. 1.

img 1

Рис. 1. Приклад Пропозиції про переведення на іншу постійну роботу

Крок 3. Працівник погоджується на переведення (або відмовляється від нього).

Форму, в якій працівник може висловити свою згоду (відмову) на переведення, законодавством не встановлено. На наш погляд, її можна або оформити окремою заявою працівника, або зафіксувати у наказі (розпорядженні) про переведення.

Зразок оформлення заяви працівника зі згодою на переведення на іншу роботу наведемо на рис. 2.

img 2

Рис. 2. Зразок заяви працівника із згодою на переведення на іншу постійну роботу

Крок 4. Керівник підприємства, установи, організації видає наказ (розпорядження) про переведення працівника на іншу роботу (посаду).

У цьому документі він зазначає:

— роботу (посаду відповідно до штатного розпису), спеціальність, кваліфікацію, структурний підрозділ (місце роботи), до якого переводиться працівник;

— причину переведення;

— умови оплати праці, а також пільги та компенсації.

Якщо працівника переводять на нижчеоплачувану посаду, у наказі обумовлюють строк збереження попереднього заробітку.

З наказом (розпорядженням) про переведення працівника обов’язково ознайомлюють під підпис.

Зразок оформлення наказу на переведення працівника на іншу постійну роботу наведемо на рис. 3.

img 3

Рис. 3. Зразок наказу про переведення працівника на іншу постійну роботу

Крок 5. На підставі наказу (розпорядження) про переведення вносяться відповідні записи до:

— особової картки працівника (типова форма № П-2) (до розділу IV «Призначення і переведення»);

— трудової книжки (якщо вона досі зберігається на підприємстві або якщо цього вимагає сам працівник).

Як правильно внести запис про переведення до трудової книжки, читайте у статті «Заводимо трудову книжку та вносимо записи про прийняття, переведення, сумісництво» // «Оплата праці», 2024, № 8 (ср. ).

Також відомості про переведення зазначають у додатку Д5 до Об’єднаної звітності.

До речі, оскільки при переведенні відбувається зміна посадових обов’язків працівника, доведеться внести відповідні зміни (доповнення) й у трудовий договір (оформити додаткову угоду).

Ініціатор — працівник. На практиці в більшості випадків використовується саме цей варіант переведення на іншу постійну роботу (посаду). Адже він складається лише з трьох кроків.

Крок 1. Працівник надає керівнику підприємства, установи, організації заяву з проханням про переведення (складається в довільному порядку).

У цьому документі працівник зазначає посаду, підрозділ, до якого хоче бути переведений, а також дату, з якої просить його перевести. Зразок такої заяви наведемо на рис. 4.

img 4

Рис. 4. Зразок заяви працівника на переведення на іншу постійну роботу

Крок 2. Керівник підприємства, установи, організації видає наказ (розпорядження) про переведення працівника на іншу роботу.

Крок 3. На підставі наказу (розпорядження) про переведення вносяться відповідні записи до кадрових документів (див. вище).

А чи передбачені якісь оплатні гарантії для переведеного працівника?

Оплатні питання

При переведенні працівника на іншу постійну роботу в межах підприємства, установи, організації роботодавець має пам’ятати таке.

1. Виплачувати відпускну компенсацію працівнику (як при звільненні) не потрібно. Адже при такому переведенні трудовий договір із працівником не припиняється, а новий не укладається.

2. У разі переведення працівника на нижчеоплачувану роботу (посаду) за ним зберігається його попередній середній заробіток протягом 2 тижнів з дня переведення (ст. 114 КЗпП).

Як розрахувати таку виплату та які нюанси при цьому потрібно врахувати, читайте у статті «Переведення на нижчеоплачувану роботу: дотримуємось гарантій» // «Оплата праці», 2024, № 10.

Висновки

  • Переведення на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві допускається лише за згодою працівника.
  • Роботодавець має спочатку отримати згоду працівника на переведення (або заяву з проханням про переведення), а потім видавати відповідний наказ (розпорядження).
  • На підставі наказу (розпорядження) про переведення вносяться відповідні записи до особової картки працівника і його трудової книжки.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі