* Національний класифікатор України «Класифікатор професій ДК 003:2010», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327.
В основному в Класифікаторі професії прописані в чоловічому роді. Але є і назви, які застосовуються виключно в жіночому роді (наприклад, «покоївка», «сестра-господиня», «швачка»).
Зауважте, з 18.08.2020 Класифікатор професій дозволяє за потребою користувача, при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, адаптувати професійні назви робіт для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи (з урахуванням вимог п. 4 параграфа 32 Українського правопису, схваленого постановою КМУ від 22.05.2019 р. № 437).
Наприклад, «інженер» — «інженерка», «соціолог» — «соціологиня» тощо.
Зверніть увагу! Така адаптація проводиться виключно за потребою користувача. Тобто Класифікатор не зобов’язує роботодавця адаптувати назви посад ось і зараз, але розширює його можливості з урахуванням чинного правопису.
Отже, тільки в тому випадку, якщо працівниця вимагає «ожіночити» її посаду (надана заява про перейменування посади, яку вона займає), роботодавець має виконати її бажання.