Норма робочого часу у червні 2025 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у червні 2025 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
Апеляція щодо результатів атестації педагога Під час атестації педагогічних працівників іноді виникають ситуації, коли педагоги не погоджуються з рішеннями атестаційних комісій. У таких випадках законодавством передбачено процедуру апеляційного оскарження. Сьогодні розглянемо приклад подібної ситуації.
Відпустка без збереження зарплати внутрішнього сумісника: чи показувати в Д1 Ситуація. Працівник підприємства з 1 по 14 квітня був у щорічній основній відпустці. Він також є внутрішнім сумісником. З 1 по 14 квітня він був у безоплатній відпустці за внутрішнім сумісництвом. Чи треба в Д1 Об’єднаного звіту показувати дні відпустки без збереження зарплати внутрішнього сумісника?
Середня за 2 місяці: точний розрахунок без помилок Порядок № 100* регламентує порядок розрахунку двох «середніх»: середню, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців (для оплати часу відпусток, відпускної компенсації тощо) і середню, виходячи з виплат за останні 2 календарних місяці (для інших випадків). Коли саме застосовується така «інша» середня та як її правильно розрахувати — розповімо далі.
Середня за 2 місяці: приклади розрахунку Теорію розібрали* — час для практики. У цій статті покажемо на конкретних прикладах, як правильно розрахувати середню зарплату за 2 місяці.
Середня за 2 місяці: у розрахунковому періоді немає відпрацьованих днів У статті «Середня за 2 місяці: точний розрахунок без помилок» // «Оплата праці», 2025, № 11 ми детально розглянули порядок розрахунку «іншої» середньої: з’ясували, як визначити розрахунковий період та кількість відпрацьованих робочих днів у ньому, які виплати взяти у розрахунок. Але що робити, якщо працівник не працював останні 4 місяці або подія, яка вимагає розрахунку середньої, відбулася в місяці його прийняття на роботу? Розглянемо ці випадки далі.
Допомога на оздоровлення педагогам: чи залежить розмір від навантаження? Вчитель працює у закладі загальної середньої освіти (далі — ЗСО) за основним місцем роботи з навчальним навантаженням 24 години на тиждень. В якому розмірі йому має виплачуватись грошова допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки?
Об’єднаний звіт: відображаємо донараховані/сторновані відпускні без помилок Неправильне відображення донарахованих чи сторнованих відпускних в Об’єднаному звіті може призвести до штрафів. У статті ви знайдете покрокові інструкції відображення в додатках Д1 і 4ДФ донарахованих і сторнованих відпускних, включно з прикладом заповнення звітності.
Як заповнити Д1 і 4ДФ, якщо ви донарахували або сторнували лікарняні Донарахували лікарняні працівнику за минулий період? А може, навпаки — виявили переплату? Такі коригування мають бути відображені у звітності. Як заповнити Д1 і 4ДФ, аби все було файно? Покрокові пояснення й приклади — у нашій статті.
Зарплатні коригування: як правильно заповнити Д1 і 4ДФ Нарахування зарплати за минулі місяці або її сторнування — поширена ситуація, яка потребує уважності при складанні об’єднаної звітності. У статті ви дізнаєтесь, як показати такі виплати правильно в Д1 і 4ДФ, коли додаток не потребує виправлень, а коли необхідне від’ємне значення за конкретний місяць. Цікаво? Обов’язково прочитайте та зберігайте до скарбнички підказок.
Лікарняний після відпустки до 3 років: як розрахувати Працівниця, дитині якої виповнилося 3 роки, повинна була вийти з доглядової відпустки на роботу, але захворіла. Як правильно розрахувати лікарняні у цьому випадку? Які нюанси розрахунку треба врахувати? Відповіді на ці запитання ви знайдете у статті.
Лікарняний після відпустки до 6 років: як не помилитися в розрахунках Розрахунок лікарняних працівниці, яка тільки-но вийшла з відпустки для догляду за дитиною до шести років, має свої особливості. Треба правильно визначити розрахунковий період, застосувати спеціальні обмеження по сумі лікарняних. Як це зробити і не помилитися — читайте у статті.
Середня для «оздоровчих»: як ураховувати річну премію Спеціаліст сільради з 09.06.2025 йде у щорічну відпустку з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати. У грудні 2024 року працівнику було нараховано премію за підсумками роботи за 2024 рік у сумі 12600 грн. У попередніх роках така премія не виплачувалась. Як її враховувати при обчисленні середньомісячної зарплати для «оздоровчих»?
Нові умови оплати праці держслужбовців: закон опубліковано У межах реформи державної служби в Україні запроваджено нову систему оплати праці державних службовців, яка базується на класифікації посад і спрямована на підвищення ефективності та прозорості в оплаті праці. У цьому матеріалі коротко усе проаналізуємо.
Відпустка педагогів — 2025: коротко про головні моменти Щорічна основна відпустка педагогічних та науково-педагогічних працівників має свої особливості, які регулюються не лише трудовим законодавством, а й спеціальною галузевою нормативкою. У 2025 році важливо враховувати актуальні норми щодо тривалості, порядку та умов надання відпустки для різних категорій педагогів. Про все це — у нашій статті.
«Дитяча» & щорічна відпустка: чи надавати більше 59 днів? Вчителька йде в щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів (далі — к. дн.) з 23.06.2025 по 17.08.2025. Чи можна одразу після закінчення цієї відпустки з 18.08.2025 надати працівниці додаткову відпустку як матері двох дітей тривалістю 10 к. дн.? Як бути з обмеженням, коли загальна тривалість відпусток не може перевищувати 59 к. дн.?