1. Державний фонд регіонального розвитку створюється у складі державного бюджету як програма публічних інвестицій.
При складанні Бюджетної декларації та проекту Державного бюджету України державний фонд регіонального розвитку визначається в обсязі не менше 1,5 відсотка прогнозного обсягу доходів загального фонду проекту Державного бюджету України на відповідний бюджетний період.
2. Кошти державного фонду регіонального розвитку спрямовуються на реалізацію середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад), що мають на меті розвиток регіонів, відповідають пріоритетам, цілям, завданням та заходам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку та Планом заходів з її реалізації, відповідними регіональними стратегіями розвитку та планами заходів з їх реалізації, стратегіями розвитку територіальних громад та планами заходів з їх реалізації, у таких пропорціях:
30 відсотків — на реалізацію середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад), які забезпечують виконання завдань, визначених Державною стратегією регіонального розвитку та Планом заходів з її реалізації;
70 відсотків — на реалізацію середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад), які забезпечують виконання завдань та заходів, визначених відповідними регіональними стратегіями розвитку та планами заходів з їх реалізації та відповідними стратегіями розвитку територіальних громад та планами заходів з їх реалізації.
3. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації до 1 липня року, що передує плановому, подають центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної регіональної політики, схвалені у встановленому порядку середньострокові плани пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад), які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у наступному бюджетному періоді.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної регіональної політики, утворює комісію для оцінки та пріоритезації середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад), до складу якої входять представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. Така комісія здійснює оцінку відповідності поданих середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад) цілям і завданням, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку і відповідними регіональними стратегіями розвитку, стратегіями розвитку територіальних громад та планами заходів з їх реалізації, та їх пріоритезацію відповідно до встановлених критеріїв.
За результатами здійснення відповідної оцінки та пріоритезації центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної регіональної політики, до 15 серпня року, що передує плановому, подає Кабінету Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку у межах обсягу коштів державного фонду регіонального розвитку, визначеного Бюджетною декларацією, з урахуванням таких критеріїв розподілу бюджетних коштів для реалізації середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад) між Автономною Республікою Крим, областями, містами Києвом та Севастополем:
70 відсотків коштів — відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні;
30 відсотків коштів — з урахуванням рівня соціально-економічного розвитку регіонів відповідно до показника валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу (для регіонів, у яких цей показник менше 75 відсотків середнього показника по Україні).
Реалізація середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад) за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку підлягає співфінансуванню з місцевих бюджетів в обсязі не менше 10 відсотків.
4. Порядок підготовки, оцінки та пріоритезації середньострокових планів пріоритетних публічних інвестицій регіонів (територіальних громад), що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, та порядок використання таких коштів (включаючи умови співфінансування з місцевих бюджетів) визначаються Кабінетом Міністрів України.
5. Розподіл коштів державного фонду регіонального розвитку за адміністративно-територіальними одиницями затверджується Кабінетом Міністрів України.