Новий План рахунків: переносимо залишки Нарешті відбулося те, про що усі давно знали, але в глибині душі сподівалися на чергове відстрочення. Але ні! Цього разу запланований кілька років тому перехід на новий План рахунків у держсекторі все-таки стався. Але не поспішайте кричати: «Караул!». Нічого страшного не сталося. Пережили ж перехід на нові рахунки у 2000 році, і зараз з усім спокійно впораємося. Отже, починаємо.
Документальне оформлення перенесення залишків по рахунках У цій статті продовжимо обговорення теми переходу бюджетних установ на новий План рахунків, почате в попередній статті. Зупинимося на одному з варіантів документального оформлення цього процесу і на деяких інших моментах.
Бюджетні новини — 2017 Традиційно наприкінці кожного року Уряд радує нас із вами новинами бюджетного законодавства. Кінець 2016 року теж не став винятком. Тож є привід розглянути зміни, які принесли нам закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VIII, «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 р. № 1789-VIII, «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо уточнення розпорядників бюджетних коштів» від 21.12.2016 р. № 1800-VIII та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 20.12.2016 р. № 1794-VIII.
Індексуємо зарплату за січень 2017 року Скільки змін сталося з 1 січня 2017 року: підвищили розмір мінімальної зарплати удвічі; «відв’язали» розмір посадового окладу від «мінімалки», і тепер посадові оклади встановлюють залежно від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня календарного року; «базовий» посадовий оклад 1-го тарифного розряду тепер також дорівнює прожитмінімуму, а від нього, у свою чергу, залежать розміри посадових окладів інших тарифних розрядів за ЄТС. Закономірно виникає запитання: як такі зміни позначаться на індексації зарплати працівників бюджетної сфери? З’ясуємо це в сьогоднішній консультації.