(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2014/№ 43

Військовий збір у розрахунку за ф. № 1ДФ: як відзвітувати за III квартал 2014 року

Лист ДФСУ від 06.10.14 р. № 6390/7/99-99-17-02-01-17

Уже не таємниця, що податківці вирішили не робити окремої звітної форми з військового збору (ВЗ). Буде «хід конем»: до ф. № 1ДФ додадуть новий розділ II, присвячений сумі нарахованого та сплаченого ВЗ, а також ПДФО з відсотків («БТ», 2014, № 40, с. 10). У частині відсотків цей розділ знадобиться в основному банкам, кредитним спілкам. А ось у поле інтересу «звичайних» госпсуб’єктів потрапляє частина, присвячена ВЗ.

Нагадаємо: ВЗ з’явився в серпні 2014 року (з 03.08.14 р.)*. Форма № 1ДФ, в яку збираються «поселити» ВЗ, квартальна. Отже, відзвітувати за ним потрібно вже за III квартал 2014 року. Проте все йде до того, що нова ф. № 1ДФ не з’явиться до граничного строку подання розрахунку за III квартал.

* Корисні матеріали з ВЗ ви знайдете, зокрема, в «БТ», 2014, № 39, с. 6, 41; № 38, с. 48; № 37, с. 47; № 36, с. 28.

Що ж робити? Місцеві податкові інспекції з усіх кінців України твердять про особливості подання ф. № 1ДФ за III квартал 2014 року. Нарешті офіційного слова ми з вами дочекалися й від «ватажка» — ДФСУ.

Отже, чого і слід було чекати. Податківці по суті закликають не очікувати нового розрахунку за ф. № 1ДФ — звітувати за чинною формою, затвердженою наказом Міндоходів від 21.01.14 р. № 49.

Після того, як офіційно з’явиться нова ф. № 1ДФ, потрібно буде подати новий звітний (це якщо трапиться нагода подати його до 10.11.14 р., що навряд чи) або уточнюючий розрахунок за III квартал 2014 року. При цьому в такому розрахунку потрібно буде заповнити тільки розділ II, тобто для податкових агентів з ВЗ — тільки загальну суму нарахованого та виплаченого доходу і ВЗ.

Податківці заспокоюють: оскільки подання нового звітного/уточнюючого розрахунку не пов’язане з виправленням штрафонебезпечних ПДФО-помилок, штрафів за ст. 119.2 ПКУ не буде.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
військовий збір, 1ДФ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті