Дані УР не включили до ПДВ-декларації: що робити

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Червень, 2015/№ 25
Підприємство в лютому 2015 року подало уточнюючий розрахунок (УР). Однак його дані не включили до ПДВ- декларації за лютий. Чи можна такі суми включити до ПДВ-декларації за травень?

Ні, цього робити не потрібно. Пояснимо чому.

Оскільки йдеться про включення даних УР до ПДВ-декларації, то очевидно, що помилка міститься в сумі від’ємного значення ПДВ (ВЗ). Дані лише таких УР необхідно відображати у ПДВ-декларації (пп. 5 і 7 розд. VI Порядку № 966*). Детальніше про виправлення помилок у ПДВ-декларації ви можете прочитати у «БТ», 2015, № 14, с. 20 і  15 с. 19.

* Порядок заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом МФУ від 23.09.14 р. № 966, у редакції наказу від 23.01.15 р. № 13.

Увага! Ми розглядаємо УР, поданий у лютому. Отже, ідеться про виправлення суми ВЗ, що виникло до 01.02.15 р. Тому значення гр. 6 ряд. 24 УР потрібно було включити до ряд. 29 декларації за лютий (п. 7 розд. VI Порядку № 966). Крім того, цю суму потрібно було розшифрувати у гр. 11 таблиці 1 додатка Д2.

Не відобразивши дані УР у лютневій ПДВ-декларації, ви тим самим припустилися нової помилки, тобто внесли до звітності помилкові дані. І вам просто необхідно її виправити шляхом подання ще одного УР, але вже до «помилкової» ПДВ-декларації за лютий (п. 50.1 ПКУ).

При цьому не забувайте,що виправлення помилок у звітності інколи пов’язане зі сплатою штрафів. Так, якщо через неуважність ви занизили лютневі податкові зобов’язання**, крім суми недоплати, вам необхідно буде перерахувати до бюджету ще і (п. 50.1 ПКУ):

** Це могло статися, якщо в УР ви зменшували ВЗ.

штраф у розмірі 3 % від суми недоплати (якщо подасте УР як самостійний документ) або 5 % від суми недоплати (УР як додаток);

пеню на суму недоплати за весь період заниження з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє на день заниження (п. 129.4 ПКУ).

При цьому пам’ятаєте: суми ПЗ з ПДВ, які ви визначите в УР, а також суми штрафів і пені потрібно буде сплатити не з ПДВ-рахунка, а зі свого поточного рахунка (лист ДФСУ від 19.01.15 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17).

Уключати ж дані лютневого УР до ПДВ-декларації за травень або інший звітний період не можна. Якщо ви заповните травневу ПДВ-декларацію з урахуванням даних лютневого УР, тим самим ви поставите під удар і цю ПДВ-декларацію. Адже в ній теж буде допущена помилка.

Отже, щоб виправити ситуацію, вам необхідно заповнити УР до декларації за лютий. У гр. 4 цього УР повторюєте дані лютневої ПДВ-декларації, а у гр. 5 — правильні дані (з урахуванням неврахованого УР). Таким чином, у гр. 6 нового УР ви отримаєте показники в ряд. 29 і 31. Разом з таким УР вам необхідно подати і уточнюючий додаток Д2 з розшифровкою цих сум у гр. 11 таблиці 1.

Дані такого «повторного» УР потрібно буде врахувати у ПДВ-декларації того звітного періоду, в якому поданий цей УР, якщо ви подаєте його як самостійний документ. Наприклад, якщо це відбудеться в червні, то в декларації за червень. Якщо ж ви вирішили подати УР як додаток до декларації за травень, то в декларації за травень (лист ДФСУ від 06.03.15 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17).

Нюанс! Якщо в УР ви збільшили залишок «старого» ВЗ, то щоб ним скористатися, вам потрібно в додатку Д2 до ПДВ-декларації, в якій будуть відображені дані УР, заповнити поле «а». Лише після того, як податківці збільшать вам реєстраційний ліміт на цю суму, ви зможете включити її до ряд. 20.2 декларації.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити