Повідомте ДФСУ про нового працівника: з'явилися форма повідомлення та порядок подання

В обраному У обране
Друк
Кабінет Міністрів України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Червень, 2015/№ 26
Постанова КМУ від 17.06.15 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу»

Закон України від 28.12.14 р. № 77-VIII ще з 01.01.15 р. запровадив нове правило прийняття на роботу: стати до роботи новачок може лише після укладення трудового договору (оформленого наказом або розпорядженням) і повідомлення ДФСУ про прийняття на роботу ( ст. 24 КЗпП). Порядок такого повідомлення доручили розробити Кабміну протягом 3 місяців…

Хоча і з запізненням, однак Порядок повідомлення ДФСУ та її терорганам про прийняття працівника на роботу (далі — Порядок) таки з’явився.

Нагадаємо: до появи Порядку податківці спочатку відмовчувалися щодо цього питання («БТ», 2015, № 5, с. 42, 46), а потім тимчасово замінили повідомлення на таблицю 5 ф. № Д4 ЄСВ-звіту. Причому подавати цю таблицю дозволили у звичайному режимі (раз на місяць), а не при кожному прийнятті нового працівника ( лист ДФСУ від 29.01.15 р. № 2627/7-99-99-19-03-01-17 // «БТ», 2015, № 6, с. 13, лист ДФСУ від 04.06.15 р. № 19779/7/99-99-17-03-01-17).

Тепер же є Порядок, і він приписує таке: повідомлення подає власник підприємства або уповноважений ним орган (особа) або фізособа до територіального органу ДФСУ за місцем обліку як платника ЄСВ до початку роботи працівника.

Подати повідомлення можна в один із трьох способів:

• в електронній формі засобами електронного зв’язку з використанням ЕЦП;

• на папері разом з копією в електронній формі;

• лише на папері, якщо трудові договори укладені не більш ніж з 5 працівниками.

Поштою надсилати не можна.

Форма повідомлення наведена в додатку до Порядку. Ви знайдете її на с. 4 номера.

Зауважимо: таблицю 5 ф. № Д4 ніхто не скасовував. Її подавати, як і раніше, потрібно. Тобто в ній дублюватиметься деяка інформація з повідомлень.

Важливий нюанс: подати повідомлення потрібно до початку роботи нового працівника. При цьому в самій формі повідомлення потрібно вказати номер і дату наказу/розпорядження про прийняття на роботу, дату початку роботи та дату формування повідомлення. Схоже на те, що в ідеалі дата початку роботи має бути пізнішою ніж дата наказу/розпорядження та формування повідомлення. На скільки суворо поставляться до цього самі податківці, поки що не зрозуміло.

Постанова діє з дня опублікування.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити