(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2015/№ 10

Вся увага ЄП та акцизному податку в ПН

Запитання

Суть відповіді податківців/наша позиція

Види діяльності для ФОП — платників ЄП групи 3 (категорія 107.12 ЗІР ДФСУ)

Чи необхідно ФОП — платникам ЄП групи 3 подавати сьогодні окрему заяву для внесення відомостей про види діяльності до Реєстру платників ЄП з 01.01.15 р.?

ФОП — платники ЄП групи 3, які були зареєстровані та внесені до Реєстру платників ЄП до 31.12.14 р., не зобов’язані подавати заяву про внесення відомостей про види господарської діяльності до Реєстру платників ЄП

Досить лояльна відповідь від контролерів. Нагадаємо, що переведення єдиноподатників групи 5 до лав «оновленої» групи 3 був здійснений автоматично. Податківці у зв’язку з цим говорять, що «інформація в реєстрі платників єдиного податку стосовно ставки єдиного податку, групи та видів господарської діяльності для платників третьої групи буде приведена у відповідність до норм ПКУ централізовано в автоматичному режимі».

Але як автоматично привести у відповідність до факту невідомі податківцям дані? Можна, звичайно, припустити, що їх візьмуть з ЄДР. Але тоді вже у нас виникає запитання: що розуміти під «обраними» суб’єктом господарювання видами діяльності (обраними для здійснення на єдиному податку чи «узагалі»).

Щоб там не було, ураховуючи, що наслідки відсутності видів госпдіяльності в Реєстрі можуть бути досить сумними для платника ЄП («БТ», 2015, № 4, с. 20), обережним ФОП — платникам ЄП групи 3 рекомендуємо подати заяву, в якій вказати обрані для провадження на ЄП види госпдіяльності.

Обмежень щодо їх кількості не передбачено (категорія 107.01 ЗІР ДФСУ)

Види діяльності для юросіб — платників ЄП групи 3 (категорія 108.01.06 ЗІР ДФСУ)

Чи необхідно ЮО — платникам ЄП групи 3 подавати заяву для внесення відомостей про види діяльності до Реєстру платників ЄП з 01.01.15 р.?

Тут «особистість» ДФСУ роздвоїлася. Юрособам — платникам ЄП групи 3 рекомендується внести до Реєстру платників ЄП відомості про види господарської діяльності шляхом подання заяви до контролюючого органу

Така відповідь має насторожити. Адже жодних відмінностей у правилах реєстрації для ФОП і юросіб — платників ЄП єдиної групи 3 ПКУ не містить. Так чому ж податківці виділили юросіб в окрему групу?

Невідомо. Однак, як ми й говорили, заяву про перехід на ЄП із зазначенням обраних видів госпдіяльності краще подати і тим і іншим

ПН на підакцизні товари (категорія 101.19 ЗІР ДФСУ)

Чи потрібно відображати у ПН суму акцизного податку з роздрібних продажів підакцизних товарів?

Відображення у ПН суми акцизного податку з роздрібних продажів підакцизних товарів ПКУ не передбачено

Інакше кажучи, контролери дозволяють не вказувати суму акцизного податку під час складання ПН.

На нашу думку, це досить дивне рішення. Адже з 01.01.15 р. ціна реалізації підакцизних товарів уключає вартість самого товару, ПДВ і суму акцизного податку (п.п. 214.1.4 ПКУ). А оскільки так, то при заповненні ПН остання складова також має бути зазначена. Найоптимальнішим місцем для цього буде гр. 13 розділу ІІ «Зворотна (заставна) тара» («БТ», 2015, № 9, с. 30).

Якщо ж дотримуватися логіки податківців, то де тоді відображати суму акцизного податку? Адже вона виділена окремим рядком навіть у чеках РРО, на підставі яких складається підсумкова ПН («БТ», 2015, № 7, с. 22).

Наша порада: поки не поспішати виконувати такі рекомендації

Плата за землю для земельних ділянок, зданих в оренду (категорія 112.01 ЗІР ДФСУ)

Чи повинні ЮО — платники ЄП групи 3 (власники земділянок або постійні землекористувачі), сплачувати земподаток у разі передачі в оренду будівель (споруд, їх частин), у т. ч. якщо надання в оренду нерухомого майна є основним чи одним з видів діяльності?

ЮО — платники ЄП, які є власниками земельних ділянок або постійними землекористувачами, за земельні ділянки під будівлями (їх частинами), переданими іншим суб’єктам господарювання, повинні сплачувати земельний податок на загальних підставах. У разі передачі в оренду частини будівлі земельний податок обчислюється пропорційно площі, переданій в оренду

Роз’яснення нове, а ідеї в ньому — старі.

Податківці, дотримуючись своїх давніх традицій, продовжують ігнорувати норми ПКУ, згідно з якими єдиноподатники, які використовують земельні ділянки у своїй госпдіяльності, звільнені від сплати земельного податку за такі земельні ділянки (п.п. 4 п. 297.1 ПКУ).

Як і раніше, контролери наполягають: у госпдіяльності беруть участь лише будівлі та споруди, які знаходяться на земельних ділянках, переданих в оренду.

Такі висновки ми вважаємо неправомірними («БТ», 2014, № 46, с. 16). Згодні з нами й суди (постанова Херсонського окружного адмінсуду від 19.02.13 р. у справі № 2а-5193/12/2170, постанова Одеського окружного адмінсуду від 13.01.15 р. у справі № 815/6783/14).

Але якщо останніми роками ФОП-єдиноподатникам удалося вибороти якусь частку справедливості та послаблення, то стосовно юросіб фіскали, як бачите, свою точку зору не мають наміру змінювати

податкова накладна, Єдиний податок, акцизний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті