(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 9
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Березень , 2015/№ 12

Середній заробіток мобілізованих: зустрічайте довгоочікуваний Порядок компенсації

Постанова КМУ від 04.03.15 р. № 105 «Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом з мобілізації, на особливий період»

На обіцяне три роки чекають! На щастя, Порядок, що коментується, довелося чекати трохи менше. Нарешті Кабмін розповів, яким чином з бюджету компенсуватимуть середній заробіток мобілізованим працівникам.

Як і хто отримує компенсацію. Кошти перераховують підприємствам, установам, організаціям для компенсації витрат на виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам. Виходить така картина: роботодавець спочатку виплачує мобілізованим працівникам збережений заробіток зі своєї кишені у строки, зазначені у ст. 115 КЗпП (про це буде далі), потім подає до органу соцзахисту Звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (додаток 1 до Порядку), а після цього отримує компенсацію своїх витрат.

У Порядку розписаний алгоритм отримання компенсації. Розібратися допоможе наша схема.

Як отримати компенсацію витрат на виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам

 

Увага! Роботодавці щомісяця мають справу з одним документом — Звітом про фактичні витрати (додаток 1). Його потрібно погодити з районними (міськими) військкоматами, які здійснювали призов працівників на військову службу.

КМУ наказав підприємствам, установам, організаціям виплачувати компенсацію у строки, зазначені у ст. 115 КЗпП (не рідше ніж двічі на місяць з проміжком не більше 16 календарних днів і не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який проводиться оплата). Як розуміти таку вказівку, якщо компенсацію своїх витрат роботодавці отримують вже після виплати заробітку? Очевидно, мається на увазі, що в зазначені строки потрібно виплачувати середній заробіток.

Обережно: незрозуміло, чи компенсують роботодавцям витрати, здійснені до появи Порядку? Чи буде, як у приказці «Кому я винен — усім прощаю»? Також залишається загадкою, діють норми Порядку для заробітку за весь березень чи лише починаючи з 17 березня (дня набуття чинності). Чекаємо підказки від Мінсоцполітики.

Звільнення від ЄСВ і ПДФО. Податківці довго прикривалися відсутністю порядку компенсації та не дозволяли використовувати для виплати середнього заробітку мобілізованим звільнення від обкладення ПДФО, ЄСВ і ВЗ («БТ», 2014, № 39, с. 6; № 41, с. 4; № 43, с. 6).

Тепер можна користуватися звільненням: від ЄСВ — згідно з ч. 7 ст. 7 Закону про ЄСВ, а від ПДФО — п.п. «и» п.п. 165.1.1 ПКУ, а оскільки ВЗ справляється з ПДФО-бази, то діє звільнення і від ВЗ.

Новина «на закуску»: строк збереження робочого місця та середнього заробітку за мобілізованими працівниками вирішили продов­жити до 18 місяців (законопроект від 03.03.15 р. № 2283 з урахуванням правок).

Постанова діє з 17.03.15 р.

середній заробіток, мобілізовані працівники, компенсація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті