(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 43
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2015/№ 44

Декларація з ЄП: коли ж звітувати за новими формами?

Лист ДФСУ від 15.10.15 р. № 9605/0/99-99-05-03-01-14

Фіскали підтвердили свою позицію щодо використання нової форми ЄП-декларації*. Уся «фішка» як завжди в тому, що п. 46.6 ПКУ пропонує звітувати за новою формою за період, наступний за періодом її оприлюднення.

* Форму оновлено наказом Мінфіну України від 19.06.15 р. № 578.

Декларація для ППЄПів. Тут податківці дотримуються правила з  п. 46.6 ПКУ, згідно з яким нову форму ЄП-декларації ППЄПи групи 3 (звітний період для них — квартал) повинні подавати за 2015 рік. Також нова форма з 01.01.16 р. діє для самостійного виправлення помилок, допущених за попередні звітні (податкові) періоди. При цьому для ППЄПів груп 1 і 2 податківці лише рекомендують звітувати за новою формою за 2015 рік (оскільки за тим же правилом подавати її потрібно аж за 2016 рік). Цей висновок продубльований у консультації з категорії 107.08 ЗІР ДФСУ. При цьому оновленої електронної форми декларації ще немає. Тому такі роз’яснення фіскалів навіть на руку.

Декларація для ЮРЄПів. Для ЮРЄПів, які мешкають по сусідству з ППЄПами у групі 3, має бути такий самий квартальний підхід. Тобто згідно з  п. 46.6 ПКУ за новою формою звітувати потрібно за 2015 рік. Однак податківці в консультації з категорії 108.01.05 ЗІР ДФСУ безапеляційно заявили, що використовувати новацію потрібно, вже звітуючи за 3 квартали 2015 року.

Водночас у листі, що коментується, фіскали обережно повідомили, що ЮРЄПи можуть подати звітність за 3 квартали за новою формою, у тому числі для самовиправлення. Така можливість дійсно є, адже програмне забезпечення фіскалів («ОПЗ» і «Єдине вікно») уже містить потрібні оновлення. Водночас ДФСУ повідомляє, що ЮРЄПи не зобов’язані використати нову форму та можуть відзвітувати за старою.

Практичні підказки щодо заповнення нових декларацій ви знайдете в «БТ», 2015, № 40, с. 30 і № 41, с. 32.

декларація, єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті