(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 21
  • № 20
  • № 18-19
  • № 17
  • № 16
  • № 15
  • № 14
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Травень , 2016/№ 22

Прозріння податківців: стара Книга обліку доходів за новими правилами

Нова форма Книги обліку доходів / доходів та витрат (далі — Книга) для ППЄПів з’явилася майже рік тому (28.07.15 р.). Але до сьогодні вона є не в усіх. Адже тим, у кого на 28.07.15 р. уже була на руках зареєстрована Книга (зрозуміло, стара її форма), дозволили вести облік у старій Книзі — доти, доки вона не закінчиться. Запитання було лише в тому, яких правил при цьому слід дотримуватися (якщо ППЄП веде облік у старій Книзі): старих чи нових? Через рік податківці таки надали правильну відповідь…

Нагадаємо, що рік тому ми радили нашим читачам вести облік у Книзі обов’язково за новими правилами (див. «БТ», 2015, № 30, с. 39). І не має значення, в якій формі Книги ведеться облік:

• у новій (затверджена наказом № 579*)

* Наказ Мінфіну «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 19.06.15 р. № 579.

• чи в старій (затверджена наказом № 1637**).

** Наказ Мінфіну «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 15.12.11 р. № 1637 (втратив чинність 28.07.15 р.).

При цьому звертали увагу на нелогічні та спірні роз’яснення податківців у категорії 107.07 ЗІР ДФСУ, що книги, зареєстровані до 28.07.15 р. (читай — старі книги), вести потрібно згідно зі старими правилами їх ведення — у гривнях без копійок тощо.

Нарешті податківці прозріли. У листі ДФСУ від 19.04.16 р. № 4052/О/99-95-42-01-14 і в новій консультації з категорії 107.07 ЗІР ДФСУ податківці підкреслили, що Книги, зареєстровані до 28.07.15 р. (форма яких затверджена наказом № 1637), до самого їх закінчення потрібно вести за новими правилами (затвердженими наказом № 579). І це є логічним, адже наказ № 1637 втратив чинність з 28.07.15 р.

Якщо ФОП хоче перейти на нову форму Книги, йому не обов’язково чекати, поки стара Книга закінчиться. Можна довести в ній квартал (півріччя або рік), а з нового — почати записи вже у новій Книзі (наростаючим підсумком з початку року). При цьому пам’ятайте: стара Книга залишається у вас, а нову обов’язково потрібно зареєструвати у податківців.

У чому ж полягають нові правила ведення Книги? Власне, змін обмаль. По-перше, за новими правилами Книга має бути заповнена у гривнях з копійками (старі правила говорили про округлення в ній записів до цілих гривень).

По-друге, у графі 2 Книги дохід ППЄПа потрібно записувати загальною сумою за день, але з розбиттям за видами доходу: окремо готівковий і безготівковий. Наприклад, так: «1500,00 грн. (з них: 1000,00 грн. — безготівков., 500,00 грн. — готівков.)».

Нагадаємо, що за порушення порядку ведення обліку доходів і витрат на підприємця може бути накладений адміністративний штраф за  ст. 1641 КУпАП в сумі 51 — 136 грн.

Вам може стати у пригоді

Назва статті

Де надруковано

Доходи підприємця на загальній системі

«БТ», 2016, № 12, с. 38

Як підприємцю на загальній системі облікувати витрати

«БТ», 2016, № 14, с. 33

Як ФОП-загальносистемнику вести облік доходів і витрат

«БТ», 2016, № 16, с. 37

ФОП втратив Книгу обліку: що робити та які наслідки на нього чекають

«БТ», 2016, № 18-19, с. 37

Ті, що ризикують усім майном!.. Про відповідальність фізосіб-підприємців за своїми зобов’язаннями

«БТ», 2016, № 20, с. 35

Книга обліку доходів додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті