№8

Бухгалтер 911, лютий, 2015/№8 Інші номери журналу ›
 • 2,5-тисячний критерій для ОЗ: бути чи не бути? Межа між основними засобами (далі — ОЗ) і малоцінними необоротними матеріальними активами (далі — МНМА) є надзвичайно важливою. Насамперед через відмінності в амортизації цих об’єктів. Про цю межу ми й поговоримо, адже новий порядок прибуткового обліку створює в цьому питанні дуже цікаві (і вигідні) можливості.
 • Військовий збір: калейдоскоп ВЗ з нами вже більше ніж півроку. А «білих плям» усе ще вдосталь. Не шукатимемо, «хто винен». Краще зосередимося на тому, «що робити». Отже, у сьогоднішньому випуску — відповіді на злободенні «військовозбірні» запитання. Тримаємо руку на пульсі.
 • Підсумкова ПН: складаємо та реєструємо правильно! У загальному випадку податкові накладні (далі — ПН) складають на кожне постачання. Однак із цього правила є виняток, що дозволяє обходитися однією ПН на день. Це підсумкові ПН. Коли та як їх складати і реєструвати — про все це ви довідаєтеся з цієї статті.
 • Нова форма № 1ДФ: що змінилося Мінфін наказом від 13.01.2015 р. № 4, який набуде чинності з 1 квітня 2015 року, затвердив: — форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ); — Порядок його заповнення і подання податковими агентами.
 • Кінь на чотирьох, та й то спотикається: законодавець змінив непорушні «відпускні» норми З початку року законодавець так і «сипле» на нас зміни, доповнення та новації в нормативно-правовій сфері. Їх свіжа порція головним чином стосується надання відпусток, однак зачіпає й інші аспекти.
 • Дивідендний авансовий внесок: визначаємо по-новому, сплачуємо по-старому Порядок сплати дивідендного авансового внеску у 2015 році істотно змінився. Сплачувати його тепер будуть далеко не всі. У сьогоднішній статті пропонуємо детально розібратися з усіма нововведеннями цього платежу.
 • Обліковий лабіринт орендних операцій: шукаємо вихід! З журналу «Бухгалтер 911», 2015, № 4 ви дізналися про основні юридичні нюанси, пов’язані з орендою. Сьогодні, протягом цієї теми, зупинимося на обліку подібних операцій. А запитань тут, як кажуть, хоч греблю гати.
 • Податок на нерухомість і будівлі промисловості: де ж істина? Ми подали декларацію з податку на нерухомість за 2015 рік і не включили до неї промислові будівлі. Адже згідно з п.п. «є» п.п. 266.2.2 ПКУ вони не є об’єктом цього податку. Проте після цього ми виявили, що рішенням міської ради встановлена ставка, зокрема, для будівель промисловості та складів. Що ж робити?
 • У ПН виправили помилку: у якому періоді відображати ПК? Наш постачальник припустився помилки у ПН (неправильно вказав назву постачальника) і зареєстрував її. Він виправив помилку шляхом РК, але вже в наступному періоді. Коли ми маємо право показати ПК за такою ПН: у періоді її складання чи виправлення?
 • Працівник став інвалідом: працюємо з ним далі чи звільняємо Вантажнику нашого підприємства встановили інвалідність. У довідці до акта огляду МСЕК зазначено, що такий робітник може виконувати роботу без важких фізичних навантажень, тривалого вимушеного положення тулуба. Як ми зрозуміли, його більше не можна залучати до виконуваного ним раніше виду робіт. Інших вакансій на підприємстві немає. Що нам робити? Чи можемо ми звільнити робітника-інваліда згідно з п. 2 ст. 40 КЗпП?
 • Індексація заробітної плати за лютий і березень 2015 року Індексація — це законодавчо встановлений механізм підвищення грошових доходів населення, який надає можливість частково/повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів/послуг. В умовах стрімкого підвищення цін ця тема набула особливої популярності (у тому числі, судячи із дзвінків до редакції). Про це зараз і поговоримо.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі