* Про них ви могли прочитати у статті ««РРО-повинність»: є світло у кінці тунелю!» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 15.
Отже, раніше ми обговорювали законопроекти № 1088 і № 1718. Ідея останнього — скасувати всі нещодавні РРО-нововведення (дати спокій єдиноподатникам, повернути можливість проводити послуги через касу). Власне, програма максимум зараз — переконати депутатів проголосувати за цей законопроект.
Але… як ви знаєте з наших минулих публікацій, держоргани негативно ставляться до законопроекту № 1718. Нещодавно Мінфін у листі від 08.05.2015 р. № 31-11150-15-10/15596 зазначив, що цей законопроект не підтримали ані вони, ані Мінекономрозвитку з ДФСУ. Отже, шлях у нього легким однозначно не буде. Утім, і раніше було зрозуміло, що сподіватися на повне скасування обов’язку єдинників використовувати РРО наївно.
Тут ще не завадить трохи статистики (дивіться врізку ліворуч).
![img 1](/cache/image/real/54/54aaed4078e678753a15bfdb2884288a.png)
Із 96,7 тис. тих, кому, за розрахунками Мінфіну, потрібно РРО, тільки 4 тис. зареєстрували їх. Кількість тих, хто подав заявки виробникам РРО на придбання касової техніки, — 10 тис. І це за можливості останніх забезпечити випуск 20 тис. реєстраторів на місяць (30 тис. за найбільш оптимістичних розкладів)!
Відомо одне — «буде бій».
Розуміючи пікантність ситуації, що склалася, органи влади обіцяють піти на деякі поступки. Так, наприклад, звучать «обіцянки», що: платники ЄП групи 3, які станом на 01.07.2015 р. матимуть на руках договір з виробником або постачальником касових апаратів про придбання апарату, не повинні бути притягнені до відповідальності за незастосування РРО. При цьому у такому договорі має бути чітко зазначено дату оплати та постачання касового апарату.
У цьому випадку, очевидно, експлуатується ідея з п. 2 ст. 218 ГКУ, згідно з якою суб’єкт відповідає за порушення правил здійснення госпдіяльності, якщо не доведе, що ним було вжито всі залежні від нього заходи для недопущення такого порушення.
Але знову ж таки, це не те, що хотіли б почути люди.
Посилюється картина додатково ще й тим, що податківці «спаплюжили» ідею застосування штрафів за РРО-порушення, унаслідок чого вже перша перевірка може призвести до істотних фінансових санкцій**, тоді як первісно все повинно обходитися штрафом у 1 грн.
** Про це ви читали у статті «Прочухан за відсутність акцизу в чеках РРО» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 14.
Який підсумок усього цього? (1) Держоргани не підтримують тих єдиноподатників, хто зайняв вичікувальну позицію. І такий підхід природний. (2) На сьогодні ведеться робота / робляться спроби змінити ситуацію. (3) Фінал непередбачуваний.
Ми ж обов’язково проінформуємо вас про подальший розвиток ситуації.