ПН і РК на рубежі 01.07.2015 р.: перехідні моменти Лічені дні залишилися до 1 липня — дати, коли відбудеться повноцінний запуск електронного адміністрування ПДВ. З цієї ж дати запрацюють і нові правила формування податкового кредиту. У зв’язку з цим у вас напевно виникло запитання: а які правила застосовувати до ПН і РК, що складаються та реєструються на рубежі цієї дати? Відповідь — у цій статті.
ПСП у запитаннях та відповідях ПСП — стара знайома бухгалтера, який нараховує зарплату. У цій статті ми приділимо увагу окремим ситуаціям застосування ПСП, що викликають у вас труднощі.
Заповнюємо ПН на транспортно-експедиторські послуги В одному з минулих номерів журналу ми обговорювали правила обкладення ПДВ транспортно-експедиторських послуг*. Сьогодні, продовжуючи цю тему, пропонуємо розібратися з правилами складання експедитором податкових накладних.
Вихідна допомога і ПСП Підприємство планує звільнити кількох працівників у зв’язку зі скороченням штату. Серед тих, посади яких будуть скорочені, є працівники, які мають право на ПСП. Чи треба враховувати суму вихідної допомоги, яка буде виплачена таким працівникам, при визначенні їх права на ПСП у місяці звільнення?
Враховуємо збитки з податку на прибуток правильно Реформа змінила багато що в порядку обкладення податком на прибуток. Проте скористатися від’ємним значенням об’єкта оподаткування вона не заборонила. Інша річ, що нині діє новий механізм його зарахування. З ним і пропонуємо вам далі розібратися. Запрошуємо як високо-, так і низькодохідних платників: всі ви знайдете в цій статті корисне для себе.
Неприбуткові організації можуть не сплачувати податок на прибуток, якщо... З 01.01.2015 р. у неприбуткових організацій кардинальні зміни. По-перше, з ПКУ зникла ст. 157, яка містила правила щодо сплати податку на прибуток неприбутковими. А нових правил і досі немає... По-друге, багато організацій «випали» з числа неприбуткових (декого потім повернули, але не всіх). Тому на сьогодні вони не знають: чи потрібно сплачувати податок на прибуток і звітувати за ним і як це зробити? Поспішаємо на допомогу!
Витрати перевізника/експедитора: розбираємося в їх прибутковому обліку Розглянувши в позаминулому номері облік транспортних послуг*, сьогодні перейдемо до «розкопок» складових їх собівартості. А це не тільки «банальні» зарплата водія та нарахований на неї ЄСВ, а й списані ПММ, шини, акумулятори та інші витрати. Окремо розглянемо облік простоїв з вини замовника перевезення. Чи так все просто з переходом облікових (і податково-прибуткових) питань на бухоблікові рейки? Давайте розставимо всі крапки над «і»!
«Четвірка» запитань про резерв відпусток Забезпечення на оплату відпусток (або як ми його називаємо «резерв відпусток») вирівнює фінансове навантаження на собівартість, викликану відпускним сезоном. «Резервновідпусткова» тема актуальна протягом усього року. Низка запитань може виникнути навіть у самий розпал пори відпусток. Із чим можуть зіткнутися бухгалтери і як вирішувати такі проблеми? Поспішаємо на допомогу з відповідями та порадами.
Старт «РРО-зобов’язайлівки» не за горами: купувати не можна чекати Свого часу ми порушували тему законопроектів, спрямованих у тому числі й на скасування РРО-повинності для платників ЄП*. Для нас час плинув, а для законопроектів — стояв. Нарешті, коли строки вже наблизились на «дистанцію пострілу», підприємці почали консолідуватися довкола законопроекту № 1718. Чи буде відвойовано «послаблення» для бізнесу? Подробиці — далі.
Вносимо зміни до штатного розпису Керівник наприкінці минулого року затвердив штатний розпис на 2015 рік. Проте зараз виникла необхідність унести до нього зміни. Як це зробити?
Cтрок трудового договору з мобілізованим працівником закінчується: що робити? Між підприємством і працівником було укладено строковий трудовий договір, термін дії якого закінчується 10.06.2015 р. У березні 2015 року цього працівника мобілізували. Чи можна розірвати з таким працівником трудовий договір у визначену раніше дату?