(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
10/10
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Квітень , 2016/№ 16

Фізособа-підприємець і трудова книжка на «найманців»: як сьогодні

http://tinyurl.com/y59lszbl
Як тільки фізична особа — підприємець (ФОП) набуває статусу роботодавця, її життя ускладнюється. Працезарплатна тема — це окрема «вершина», наскоком яку підкорити важко. Але все не так страшно, коли поруч «Бухгалтер 911». Сьогодні освоїмо невеликий, але важливий «відрізок» шляху — нюанси ведення ФОП трудових книжок (ТК).
ФОП, новий працівник, чиста трудова книжка, сумісник, підрядник, звільнення

Працівник прийшов з ТК

Коли до вас приходить працівник, ви як ФОП — майбутній роботодавець зобов’язані укласти з ним трудовий договір (ТД) у письмовій формі ( п. 6 ст. 24 КЗпП), видати наказ (розпорядження) про прийняття на роботу («Прийняти такого-то з такого-то числа. Такий-то з наказом ознайомлений…»), повідомити податківців* і, якщо для працівника це основне місце роботи, зробити запис про прийняття на роботу у ТК працівника**. Що при цьому потрібно знати?

* Детальніше про це ви дізнаєтеся із статей «Повідомлення про прийняття на роботу: новини від контролерів» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 38), «Повідомлення про прийняття працівника: життєві ситуації» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 48).

** Якщо ви хочете укласти строковий ТД, тоді вам допоможе стаття «Строковий трудовий договір: укладаємо/розриваємо» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 11).

ТД потрібно укладати у письмовій формі у 2 примірниках, вказавши в ньому умови праці та її оплати ( ст. 24 КЗпП). Форму можна взяти з наказу Мінпраці від 08.06.2001 р. № 260, прибравши пункти, які стосувалися реєстрації в центрі зайнятості (ЦЗ), тощо.

Раніше записи до ТК (так само, як і ТД з працівником) посвідчувалися в ЦЗ, але з 01.01.2015 р. такого обов’язку немає. Так що ви як ФОП уносите до ТК працівника запис про прийняття на роботу і посвідчуєте його своїм підписом і печаткою (якщо вона у вас є). І цього вистачає. Якщо ФОП не має печатки, достатньо посвідчити запис до ТК тільки підписом (лист Мінсоцполітики від 03.12.2015 р. № 492/06/186-15). І не слід перейматися пенсійним стажем працівника, адже він давно вже визначається не за даними ТК, а на підставі звітів, які роботодавці щомісяця подають за працівників та які зберігаються в системі персоніфікованого обліку.

Як же зробити запис про прийняття на роботу у ТК? Відкривайте розділ «Відомості про роботу» ТК. У графі 3 як заголовок вкажіть свій статус, П. І. Б. та ІПН, наприклад, «Фізична особа — підприємець Онопенко Ігор Іванович, 3652611032».

У графі 1 вкажіть порядковий номер запису (продовжуємо нумерацію, розпочату роботодавцями-попередниками).

У графі 2 — дату прийняття на роботу (перший день роботи згідно з наказом).

До графи 3 вносимо запис «Прийнятий на роботу (посаду, професія) за трудовим договором (дата і номер договору)». Зверніть увагу: має бути відповідність з текстом наказу (розпорядження).

Найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, обов’язково має відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010***.

*** Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

У графі 4 вказуємо підставу для внесення цього запису — наказ (розпорядження) про прийняття на роботу, його дату і номер. Так діяти рекомендує Мінсоцполітики в листі від 30.03.2015 р. № 191/06/187-15.

Працівник прийшов без ТК

Бувають і такі кандидати на роботу, які до вас ще ніде не встигли попрацювати та які не мають ТК. Як бути з ними?

Тривалий час вважалося, що ФОП не має права «відкривати» працівнику чисту ТК, оскільки у нього немає печатки і взагалі він не є підприємством. Важливо! Але сьогодні ситуація змінилася. Після того як ЦЗ перестав реєструвати записи у ТК, Мінсоцполітики вирішило, що відтепер ФОП не лише можуть, але і зобов’язані заводити ТК на всіх працівників, які працюють у них більше 5 днів, у тому числі на тих, які стають до роботи вперше (лист від 03.12.2015 р. № 492/06/186-15).

Так що, приймаючи працівника, який ще не має ТК, вам доведеться:

придбати бланк ТК або попросити працівника самому зробити це;

заповнити першу сторінку ТК: унести повні П. І. Б. працівника та дату його народження, а також поставити свій підпис і печатку (за її наявності) в полі «Підпис особи, відповідальної за видачу трудових книжок»;

унести до ТК запис про прийняття на роботу (як це зробити, ми вже з’ясували в попередньому розділі статті).

Прийшов працівник-сумісник або «послужник-підрядник»

Якщо ви хочете найняти працівника, який вже десь працює (за основним місцем), то він для вас буде сумісником. А це означає, що такому працівнику не потрібно робити запис у ТК про прийняття на роботу. Щоправда, він може попросити у вас довідку про роботу за сумісництвом.

На підставі цієї довідки його роботодавець за основним місцем роботи зробить запис до ТК про роботу за сумісництвом ( п. 2.14 Інструкції № 58****).

**** Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.93 р. № 58.

Також підприємець може укласти з фізособою цивільно-правовий договір (ЦПД) на виконання робіт (послуг). У такому разі запис до її ТК вносити також не потрібно. Чому? Тому що це взагалі не трудові відносини.

Чи заповнювати ТК самому на себе

У ФОП може виникнути запитання: а чи потрібно заповнювати ТК на самого себе? Відповідь: однозначно не потрібно. ФОП не може сам себе прийняти на роботу. Але не переймайтеся — ваш пенсійний стаж не пропаде. Він давно вже визначається не за ТК, а залежно від суми сплаченого ЄСВ. А ці відомості зберігаються у базі завдяки тому, що ви щороку звітуєте з ЄСВ «за себе» у формі № Д5 (і Д6). Так що для стажу достатньо лише сплачувати ЄСВ «за себе» і подавати ці звіти (а ТК поступово «відживає» своє).

Правила оформлення та зберігання ТК

Є ще декілька важливих правил, які можуть вам знадобитися при заповненні ТК (прийняття на роботу, переведення на іншу роботу або звільнення).

Правило 1. ТК заповнюється виключно ручкою: кульковою або пір’яною (якщо знайдете). Який колір ручки обрати? Синій, чорний або фіолетовий (п. 2.4 Інструкції № 58).

Правило 2. У графі 2 ТК вказуються тільки арабські цифри: число і місяць — двозначні, рік — чотиризначний. Наприклад: «04.04.2016».

Правило 3. Записи до ТК уносяться після видання відповідного наказу (розпорядження) у такі строки:

про прийняття на роботу або переведення на іншу роботу, а також про заохочення та нагородження — не пізніше тижневого терміну;

Працівникам, які стають до роботи вперше, ТК оформляється не пізніше 5 днів після прийняття на роботу ( ст. 48 КЗпП).

про звільнення — у день звільнення.

Правило 4. ТК потрібно вести українською і російською мовами (заповнювати обидва розділи). Така вимога прямо вказана в п. 2.1 Інструкції № 58 (ср. 025069200). Але якщо ви її не виконаєте, а вестимете ТК тільки українською мовою, вас навряд чи покарають.

У будь-якому разі від відповідальності можна «відбиватися» листом Мінпраці від 19.10.2005 р. № 09-488-к, з якого випливає, що достатньо заповнювати ТК тільки державною мовою.

Де має зберігатися ТК? ФОП не зобов’язаний зберігати у себе ТК працівників. Зробивши запис про прийняття на роботу, він повинен повернути ТК працівнику, який і зберігає її у себе.

Прощаємося з працівником

Якщо працівник вирішив звільнитися, то ФОП потрібно внести запис про звільнення до ТК працівника. Як це зробити?

У графі 1 вказуємо порядковий номер запису.

У графі 2 — дату звільнення.

У графі 3 — підставу для звільнення з точним формулюванням згідно з КЗпП, а також з посиланням на відповідну його статтю і пункт. Наприклад, запис про звільнення може виглядати так: «Звільнений за угодою сторін, п. 1 ст. 36 КЗпП України».

У графі 4 — наказ ФОП про звільнення, його дату та номер.

Сьогодні ТД уже не реєструють в ЦЗ. Але якщо ви звільняєте працівника, найнятого до 01.01.2015 р. (коли ТД ще підлягали реєстрації), вам обов’язково потрібно зняти з реєстрації такий договір. У цьому випадку у графі 4 ТК роблять запис про дату зняття з реєстрації ТД: «трудовий договір (номер) знято з реєстрації (дата)».

При цьому для звільнених осіб працездатного віку необхідно вказати час, тривалість і місце проходження підвищення кваліфікації, яку пройшов працівник за останні 2 роки перед звільненням.

ФОП зобов’язаний видати працівнику його ТК у день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
трудова книжка, ФОП додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті