Гріхи давно минулих днів: покарають чи пробачать?

В обраному У обране
Друк
Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Листопад, 2019/№ 45
У 2014 році підприємець-єдиноподатник один раз прострочив сплату єдиного податку (схаменувся і сплатив його пізніше). Штраф за прострочення до нього так і не застосували (перевірки не було). Хоча в кабінеті платника штраф значиться. Зараз підприємець стоїть на обліку в податковій за новим місцем проживання, працює, як і раніше, на спрощенці. Чи можуть податківці при перевірці (плановій або при закритті) згадати той «старий» штраф і стягнути його, нарахувавши штраф за його несплату і «скинувши» підприємця зі спрощенки заднім числом? Чи тут «працює» строк давності 3 роки і вже можна зітхнути з полегшенням?

Чого побоюватися

Найстрашнішим у цій ситуації може бути скидання з єдиного податку (ЄП) заднім числом з усіма подальшими наслідками … (зокрема, необхідність сплачувати ПДФО і ВЗ як при роботі на загальній системі, проводити готівкові розрахунки через РРО, реєструватися платником ПДВ, досягши реєстраційного критерію, тощо, а також штрафи за багаторічне ігнорування всіх цих обов’язків *).

* Детальніше про це в статті «Якщо вас «розлучили» зі спрощенкою «заднім числом»…» (журнал «Бухгалтер 911», 2015, № 43).

Оскільки в нашій ситуації скидання може відбутися тільки внаслідок «наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів» (п. 8 п.п. 298.2.3 ПКУ), то нам важливо зрозуміти, був такий податковий борг чи ні?

Податковий борг може складатися з:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити