Військова служба: а чи правда, що…

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Бухгалтер 911 Листопад, 2019/№ 45
Потік запитань на військову тему не вичерпується. Чи зберігати робоче місце, середній заробіток? Чи можна звільнити? Як оподатковувати, відображати тощо? Все, як раніше: тема стара, запитання не нові і, в принципі, вже не раз вирішені. Давайте освіжимо відповіді на них.

Чи можна звільнити?

Чинне законодавство не передбачає можливості розірвання трудових відносин з працівником, призваним на військову службу, за жодних обставин*.

* Детальніше про це ми писали в статті «Якщо військовослужбовець-контрактник хоче звільнитися з роботи…» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 29).

А якщо з працівником укладено строковий трудовий договір?

Припинення трудового договору на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП у зв’язку із закінченням строку трудового договору з працівниками, призваними на військову службу, можливе тільки після закінчення проходження військової служби (закінчення особливого періоду).

На сьогодні сформувалася така правова позиція**. Установлені в ст. 119 КЗпП гарантії у своїй сфері дії поширюються на всіх без винятку працівників незалежно від того, працюють вони за строковим чи безстроковим трудовим договором.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити