Місцеве самоврядування, березень, 2018/№ 3/1 спецвипуск

  • Позовна заява у цивільному процесі: що змінилося? Тема для написання цієї статті виникла у зв’язку з тим, що вступив у силу Закон України від 03.10.2017 № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України1, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». У зв’язку із цим ми поговоримо про зміни, які відбулись, і визначимо нову структуру позовної заяви. Забігаючи наперед, зазначимо, що нова позовна заява значно відрізняється від попередньої і за змістом, і за формою, тому в статті ми розмістили приклад позовної заяви.
  • Земельну ділянку не надано: відмова мотивована та обґрунтована Земельні спори є чи не найпоширенішою категорією справ, які розглядаються судами. Більше того, досить часто відповідачами у цих справах виступають саме представники ОМС. Не дивно, що незадоволені рішенням місцевої ради громадяни звертаються до суду: вони вимагають захисту порушених, на їх думку, прав. При цьому, якщо аналізувати судову практику, то суд часто стає на бік позивача (того ж громадянина), але нерідко судами ухвалюються рішення на користь ОМС. Про одну з таких позитивних для місцевих рад судових справ і йтиметься у нашому матеріалі.
  • Адміністративні справи незначної складності (малозначні) Однією із новел адміністративного судочинства стала наявність такої категорії справ, як «малозначні». З огляду на те, що малозначні справи можуть розглядатися за правилами спрощеного провадження, а також вимоги до представника у такій категорії справ є більш лояльними порівняно із іншими, давайте визначимося, які ж спори законодавець відніс до малозначних.
  • «Токсичний» відвідувач: як спілкуватися Досить часто доводиться мати справу з роздратованими, емоційними відвідувачами, які до того ж ще й тиснуть на представника ОМС. У момент такого «приємного» спілкування складно зберігати ясний розум та вирішувати юридичні питання, а після нього взагалі відчуваєш виснаженість та спустошеність. Як же захиститися від психологічного впливу «токсичного» відвідувача? Відповідь ви знайдете у цій статті.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить