Витрати ФОП на ЗС: авто, відрядження, амортизація

В обраному У обране
Друк
Бобро А., Гуль Т., Дзюба Н., Клиженко Я., Костюк Д., Нестеренко М., Павленко О., Савченко О., Скрипкіна К., Солошенко Л., Ушакова Л., Хмелевська О.
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2015/№ 57
Чи може ФОП на ЗС обліковувати витрати на амортизацію і ремонт, на утримання автомобіля, відрядження свої і своїх працівників?

Витрати на амортизацію. ФОП на ЗС не має права на амортизацію майна, що використовується в госпдіяльності. Відповідне роз’яснення є в категорії 104.05 БЗ.

Витрати на ремонт. Однак з 01.01.2015 р. для ФОП на ЗС вирішилася проблема з витратами на ремонт. Детально про витрати на ремонти у ФОП ми писали в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 47, с. 43.

Витрати на утримання авто. Для обліку витрат на ПММ та утримання авто бажано оформити письмове розпорядження про використання авто в госпдіяльності. Витрати на ПММ ФОП на ЗС може включити до витрат на підставі п.п. 177.4.1 ПКУ (роз’яснення в категорії 104.05 БЗ). При цьому такі витрати мають бути підтверджені документально: чеками, подорожніми листами. На сьогодні подорожні листи скасовано, хоча чимало СПД продовжують ними користуватися для списання витрат. Замість подорожніх листів підійде документ-аналог довільної форми із зазначенням, куди, навіщо виїхав автомобіль і скільки палива списано на ці цілі. Витрати на ремонт і техобслуговування авто можна облікувати на підставі п.п. 177.4.4 ПКУ. На купівлю запчастин знадобляться видатковий документ (платіжка, чек, квитанція), на виконані ремонтні роботи — акти виконаних робіт та видатковий документ на оплату.

Витрати на відрядження. У п. 177.4 ПКУ зазначені тільки витрати на відрядження працівників. Податківці, ґрунтуючись на цьому, стверджують, що права на витрати у ФОП за коштами, витраченими в особистому відрядженні, немає (консультація в розділі 104.05 БЗ). А при відрядженні працівників ФОП п.п. 177.4.4 ПКУ дозволяє відобразити у витратах і добові, і вартість проживання та проїзду будь-яким видом транспорту. Детальніше про витрати на відрядження ФОП на ЗС читайте в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 43, с. 40.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити