(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Червень , 2015/№ 50

Єдинник другої групи і торгівля пивом у кіоску: пити чи не пити?..

Фізособа-підприємець, платник єдиного податку другої групи, торгує в кіоску, у тому числі пивом. Чи зможе він торгувати пивом після 1 липня 2015 року?

Так, зможе, проте є декілька «але»...

Перше «але» полягає в тому, що згідно з новою редакцією абзацу сьомого ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі — Закон № 481), що набуде чинності з 01.07.2015 р., пиво (крім безалкогольного) — алкогольний напій. Тому для того, щоб займатися роздрібною торгівлею алкогольним пивом — яка як виняток із загальної заборони на продажу підакцизних товарів прямо дозволена фізособам-єдинникам другої групи* (і третьої теж, причому з неї тільки фізикам, але не юрикам!), — вам потрібно отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Зверніться за нею або до вашого головного управління ДФСУ в області, або до центру обслуговування платників районної ДПІ за місцем торгівлі (адресою кіоску). Про всі супутні заморочки уважно прочитайте «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 38, с. 15.

* Див. п.п. 3 п.п. 291.5.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI.

Друге «але» стосується обов’язковості застосування РРО для торгівлі алкогольним пивом. Тільки не сплутайте — ця обов’язковість зумовлена не загальними вимогами (якщо їх, звичайно, як повелося, в останню мить не змінять законодавці) повсюдно застосовувати РРО фізособами-єдинниками другої групи з 1 січня 2016 року (читайте про це детальніше в «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 41, с. 4). Причина інша. Як і очікувалося, фіскали підійшли до питання формально: оскільки ст. 15 Закону № 481 вимагає зазначення в алкогольній роздрібній ліцензії відомостей про РРО на місці торгівлі, отже, РРО потрібний вам обов’язково — як умова для отримання такої ліцензії. Таку думку вони висловили у свіжій консультації з категорії 115.03 БЗ... ☹

Третє «але» може мати локальний характер і залежати від того, як місцева влада бачить ваш кіоск — як «малу архітектурну форму» (далі — МАФ) чи як «тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності». З цим термінологічним казусом Держпідприємництва бореться багато років, але віз і нині між двома законами — Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 р. № 3038-VI (далі — Закон № 3038), що використовує термін «тимчасова споруда» (далі — ТС), і Законом України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р. № 2807-IV (з нього ростуть ноги терміна «МАФ»)...

Як зачіпку ліцензійники можуть використовувати визначення терміна «місце торгівлі» (абзац чотирнадцятий ст. 1 Закону № 481), що передбачає реалізацію алкогольних напоїв (і тютюнових виробів!) у приміщеннях (будівлях). Адже згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженим наказом Держстандарту від 17.08.2000 р. № 507, ваш кіоск ані як МАФ, ані як ТС саме на статус будівлі не тягне. ☹ При цьому важливо зазначити, що «зпершолипнева» редакція визначення місця торгівлі для пива — так само, як раніше для тютюнових виробів — уже «без обмеження площі»!

Зазначимо, що абзац другий ч. 2 ст. 28 Закону № 3038 допускає наявність саме в ТС приміщення! Тому якщо у вашому кіоску є вхід для покупців і хоча б 0,0001 кв. м приміщення «торговельного залу» — вам зобов’язані (за умови дотримання всіх інших вимог, звичайно) видати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольним пивом аж бігом! ☺

Але навіть якщо конструкція вашого кіоску передбачає торгівлю «у віконце» — ми вважаємо, що слова «без обмеження площі» потрібно розуміти як такі, що допускають повну відсутність внутрішньої торговельної площі. І право отримати «пивну» ліцензію у вас теж є. За тими ж підставами, за якими в такому праві не відмовляли і не відмовляють торговцям тютюнових кіосків. ☺ Адже вимоги Закону № 481 у цій частині для вас і для них абсолютно однакові!

єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті