(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 70
  • № 69
  • № 67-68
  • № 66
  • № 65
  • № 64
  • № 63
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/19
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Вересень , 2016/№ 71

Сільгоспчастка визначається без умовного постачання

висновок документа


Нарахування сільгосппідприємством податкових зобов’язань (ПЗ) відповідно до п. 198.5 ПКУ не пов’язане з постачанням товарів/послуг, а тому обсяги таких ПЗ при розрахунку питомої ваги вартості сільгосптоварів/послуг у загальній вартості поставлених товарів/послуг не враховуються

Лист, що коментується, а також низка датованих одним числом (22.07.2016 р.) ідентичних за змістом листів ДФСУ № 15905/6/99-99-15-03-02-15, № 15906/6/99-99-15-03-02-15, № 15907/6/99-99-15-03-02-15 та № 15909/6/99-99-15-03-02-15 нічого революційного не несуть. Хоча надані ними роз’яснення зайвими теж не будуть.

Щоправда, свій висновок контролери сформулювали не зовсім вдало, адже обсяги ПДВ у жодному разі не враховуються у розрахунку так званої сільгоспчастки. Перед цим вони ж самі відзначають, що для такого розрахунку враховуються загальні обсяги постачання (без ПДВ) та обсяги постачання (без ПДВ) сільгосптоварів/послуг. Тобто правильно буде говорити про обсяги постачання, за якими нараховуються ПЗ, а не про обсяги власне ПЗ.

А тепер по суті. Дійсно, однією з головних умов права на застосування спецрежиму сільгоспПДВ є дотримання 75 % рівня критерію сільгоспчастки. Тобто питома вага вартості сільгосптоварів/послуг має становити не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно ( п. 209.6 ПКУ).

Враховуючи, так би мовити, нереалізаційне походження ПЗ, доводиться погоджуватись, що умовне постачання до розрахунку сільгоспчастки не береться. Контролери акцентують на слові «поставлених» товарів/послуг.

Водночас в листі відзначається, що:

— платники ПДВ, які застосовують спецрежим оподаткування, крім загальної декларації, подають спецдекларацію. До такої декларації включаються лише ті операції, що стосуються спецрежиму (п. 5 розд. I Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21);

— розрахунок сільгоспчастки здійснюється у додатку ДС9 до спецдекларації.

Так от, щодо форми декларації позиція контролерів не така уже й однозначна. ДФСУ в листі від 26.05.2016 р. № 11491/6/99-95-42-01-15 щодо відображення нарахованих ПЗ, а отже і обсягів умовного характеру згідно з п. 198.5 ПКУ, вказує на рядок 1.1 розд. I спецдекларації. А місцеві податківці демонструють взагалі протилежні думки. Більш детальніше про це див. «Податки та бухгалтерський облік», 2016, № 29, с. 26; № 47, с. 6.

Порядок неврахування умовного постачання раніше був встановлений на нормативному рівні (див. примітку * до формули розрахунку сільгоспчастки у п. 13 розд. III старого Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 р. № 966), а зараз роз’яснюється лише листом. Звертаємо увагу, що умовне постачання не береться ні до чисельника (де стоять сільгоспобсяги за спецдекларацією), ні до знаменника (де стоять загальні обсяги разом за загальною та спеціальною деклараціями). За нині чинної форми декларації алгоритм визначення аналогічний, хоча, звісно, до формули беруться показники колонки А інших рядків декларації. А саме рядків 1.1, 1.2, 2, 3, 5, 7 та 8. Ще раз підкреслимо: показники обсягів умовного постачання, зазначені у рядках 4.1 та 4.2 загальної декларації та рядка 1.1 спецдекларації, до розрахунку не беруться.

сільгосппідприємство, сільгоспчастка, податкові зобов’язання, умовне постачання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.