(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 62
  • № 61
  • № 60
  • № 59
  • № 58
  • № 57
  • № 56
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2017/№ 63

«Безповоротно-безоплатні» та «штрафні» коригування: коли проводити?

За матеріалами категорії 102.13 Бази знань*

* Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) в розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

висновок документа


Фінрезультат збільшують на суму перерахованої безповоротної фіндопомоги (безоплатних товарів, робіт, послуг) у разі її надання (1) єдиноподатникам (включаючи фізичних осіб) і (2) «нульовикам»

Фіскали озвучили свою позицію щодо нових (уведених з 01.01.2017 р.) коригувань фінрезультату з пп. 140.5.10 і 140.5.11 ПКУ. Застосовують їх, нагадаємо, високодохідники (з доходом понад 20 млн грн.) і малодохідники-добровольці.

Збільшувати фінрезультат на вимогу п.п. 140.5.10 ПКУ такі платники зобов’язані на суму безповоротної фіндопомоги (безоплатних товарів, робіт, послуг), перерахованої (наданих):

неплатникам податку на прибуток (крім фізичних осіб);

— платникам-«нульовикам» із п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ.

Неплатники податку на прибуток - це:

1) неприбуткові підприємства, установи та організації, внесені до Реєстру неприбутківців (п. 133.4 ПКУ);

2) єдиноподатників відповідно до гл. 1 розд. XIV ПКУ (п. 133.5 ПКУ).

Зауважте! На неприбутківців коригування з п.п. 140.5.10 ПКУ не поширюється. Для них діє «своя» збільшуюча різниця згідно з п.п. 140.5.9 ПКУ — на суму перевищення 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Що стосується єдиноподатників, то, як ми і попереджали (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 57, с. 6), податківці під коригування з п.п. 140.5.10 ПКУ підводять і ФОП-єдинників. Мотивують вони це тим, що «виключне» формулювання («крім фізичних осіб») стосується лише ФОП-загальносистемників. Адже вони сплачують ПДФО за уніфікованою ставкою 18 %. Обґрунтовують свою позицію фіскали листом Мінфіну від 10.04.2017 р. № 11210-09-10/9617 (ср. 025069200).

При такому розкладі виходить: якщо суми перерахованої фізособі-єдиннику безповоротної фіндопомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) не підпадають під обкладення ПДФО, тоді доведеться ставити збільшуючу різницю. Більше про коригування при безоплатних передачах/перерахуваннях фізособам-єдинникам див. у «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 57, с. 14.

висновок документа


Збільшуюче коригування на «штрафну» різницю виникає на суму визнаних штрафів, пені, неустойки на користь (1) неприбутківців, (2) єдиноподатників (включаючи фізичних осіб), а також (3) «нульовиків»

«Штрафний» п.п. 140.5.11 ПКУ, на відміну від п.п. 140.5.10 ПКУ, не виводить з-під своєї дії неприбутківців. Тому збільшувати фінрезультат необхідно на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойки відповідно до цивільного законодавства і цивільно-правових договорів на користь:

1) «нульовиків» із п. 44 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ;

2) неприбуткових організацій, внесених до Реєстру неприбутківців;

3) єдиноподатників.

З фізособами-єдинниками та ж «пісня». Їх податківці з подання Мінфіну підводять «під приціл» збільшуючої «штрафної» різниці, ігноруючи приписи п.п. 140.5.11 ПКУ, де прямо написано: «крім фізичних осіб». Детальніше див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 39, с. 3 і № 21, с. 11.

безповоротна фіндопомога, коригування фінрезультату, збільшення фінрезультату, фізособи-єдиноподатники додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті