(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 11
  • № 10
  • № 09
  • № 08
  • № 07
  • № 06
  • № 05
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Лютий , 2017/№ 12

Переходимо із загальної системи оподаткування в платники сільгоспЄП

У попередній статті ми розповіли про те, як діяти, якщо платник єдиного податку групи 3 виявив бажання стати платником сільгоспЄП. Утім, на сплату сільгоспЄП можна перейти і з загальної системи оподаткування. І хоч процедура переходу в цьому разі не надто відмінна від описаної вище, не згадати про це було б неправильно. Тож поговоримо про те, що необхідно для переходу на сплату сільгоспЄП із загальної системи оподаткування.

Для початку нагадаємо основне правило: юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо вона відповідає встановленим критеріям роботи на єдиному податку (ЄП) і реєструється як платник ЄП ( п. 291.3 ПКУ).

Платниками ЄП групи 4 можуть бути підприємства-сільгосптоваровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 % ( п.п. 4 п. 291.4 ПКУ).

Тож, якщо ваше підприємство відповідає цьому критерію і виконує інші умови перебування на ЄП групи 4*, ви легко можете перейти на спрощену систему оподаткування. Але завважте:

* Про те, хто може бути платником сільгоспЄП, детально описано на с. 3.

стати платником сільгоспЄП можна тільки з початку звітного року

А от можливість переходу посеред року ПКУ не передбачає (детальніше про причини, з яких такий перехід неможливий, див. на с. 10).

Крім того, важливо пам’ятати! На відміну від правил реєстрації інших єдиноподатників (груп 1, 2 або 3), процедура реєстрації платників сільгоспЄП не потребує подання спеціальної Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою наказом № 1675 (ср. 025069200). Щоб перейти із загальносистемників у єдиноподатники групи 4, достатньо не пізніше 20 лютого 2017 року подати вже добре відомий вам пакет документів з п.п. 298.8.1 ПКУ. Тобто:

податкову декларацію платника єдиного податку групи 4 на поточний рік про всю площу земельних ділянок, з яких стягується податок (з позначкою «01. Загальна»), — до органу ДФСУ за місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

податкову декларацію на поточний рік окремо про кожну земельну ділянку** (з позначкою «04. Звітна») — до органу ДФСУ за місцем розташування такої земельної ділянки;

** Завважимо, що так сформульовано в ПКУ. Насправді про кожну земділянку (поле) декларацію не подають. На практиці кількість звітних декларацій визначається кількістю сільрад, у межах яких розташовані ділянки (див. консультацію з підкатегорії 108.02.05 БЗ, яка хоч і втратила силу, але викладений в ній підхід і досі актуальний).

розрахунок сільгоспчастки — до органів ДФСУ за місцеперебуванням та/або за місцем розташування земельних ділянок (детальніше про розрахунок див. на с. 12);

відомості про наявність земельних ділянок — органам ДФСУ за своїм місцем розташування та/або за місцем розташування земельних ділянок.

Зверніть увагу! Підставою для реєстрації сільгоспвиробника платником сільгоспЄП буде саме загальна декларація, подана платником податків за місцем податкової реєстрації. Про це податківці нагадали в листі від 20.11.2015 р. № 24765/6/99-99-15-03-02-15.

єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті