(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2017/№ 12

 • Як стати платником сільгоспЄП і в чому його переваги Ні для кого не секрет, що єдиний податок групи 4 залишається найбільш популярним серед сільгосппідприємств. Із усіх видів оподаткування саме йому аграрії зазвичай віддають перевагу. І це незважаючи на щорічне збільшення податкового навантаження за рахунок збільшення розміру ставок. З роками фінансова зацікавленість, звісно, знижується, але залишається привабливість спрощеного порядку ведення обліку та звітності. Та щоб влитися до лав таких платників, сільгосптоваровиробники мають відповідати низці умов. Яких — читайте далі.
 •   Змінюємо групу: ЄП групи 3 на ЄП групи 4 Із попередньої статті ми дізналися, хто може бути платником сільгоспЄП, а також з’ясували основні обмеження для переходу на спрощений сільгоспподаток. І тепер нам із вами слід визначитися: що потрібно для того, щоб стати платником єдиного податку групи 4? А розпочнемо з розмови про те, як платником сільгоспЄП стати єдиноподатнику групи 3.
 •   Переходимо із загальної системи оподаткування в платники сільгоспЄП У попередній статті ми розповіли про те, як діяти, якщо платник єдиного податку групи 3 виявив бажання стати платником сільгоспЄП. Утім, на сплату сільгоспЄП можна перейти і з загальної системи оподаткування. І хоч процедура переходу в цьому разі не надто відмінна від описаної вище, не згадати про це було б неправильно. Тож поговоримо про те, що необхідно для переходу на сплату сільгоспЄП із загальної системи оподаткування.
 •   Розрахунок сільгоспчастки: від рядка до рядка Безперечно, частка сільгосптоваровиробництва (умовимось надалі називати її також і скорочено, як зазвичай на практиці, — сільгоспчастка), а вірніше її 75-відсотковий розмір, слугує сільгосппідприємству за своєрідну перепустку до кола платників сільгоспЄП.
 •   Встигнути все: строки подання звітності та сплати сільгоспЄП Строки подання звітності та сплати податкових зобов’язань — головні питання в розрахунку будь-якого податку. Трохи забарився — будь готовий поділитися з бюджетом своїми «кровними», сплачуй штраф за зволікання. Не хочеться? Тоді розберемося: коли і за якою формою складають Податкову декларацію платника єдиного податку групи 4, а також із якою періодичністю та у який строк сплачують сільгоспЄП?
 •   Заповнення декларації: покроковий алгоритм Сільгосппідприємства-єдиноподатники групи 4 звітують з цього податку дуже своєрідно. Вони розраховують суму податку, так би мовити, наперед: не «за», а «на» звітний період. Поговоримо про правила складання такої декларації.
 •   Індексація НГО земель: оминаємо «підводне каміння» Питання індексації оцінки земель для розрахунку сільгоспЄП на 2017 рік не із складних, проте і в ньому може бути «підводне каміння». І що характерно — там, де менше всього його можна було очікувати. Як довідка органів Держгеокадастру може (принаймні, не виключаємо це) зіграти злий жарт, читайте далі.
 •   «Злітаємо»/йдемо з ЄП групи 4 Багато хто вже встиг переконатися, що бути єдиноподатником гр. 4 дуже привабливо. Дуже простий порядок розрахунку податку, подання декларації — лише раз на рік, сплата — чотири рази на рік, та й сама сума єдиного податку не завжди сильно б’є по кишені. Проте іноді платники податків чинять навпаки — йдуть з гр. 4 або за власною ініціативою, або в примусовому порядку. І тут, як завжди, виникають перехідні питання. Їх ми розглянемо в цій статті.
 •   Чим загрожує помилка в розрахунку сільгоспчастки У статті «Як стати платником сільгоспЄП і в чому його переваги» (див. с. 3) ми з’ясували, що якраз виконання (перевиконання) сільгоспчастки розміром 75 % надає підприємству право стати платником сільгоспЄП. А що ж буде, якщо ви помилилися в розрахунку сільгоспчастки й безпідставно стали платником єдиного податку групи 4? З відповіддю на це запитання ми з вами й спробуємо зараз розібратися.
 •   Виправляємо помилку в декларації платника сільгоспЄП Кажуть, помилка собі на користь — не помилка. Але це правило не працює у разі взаємовідносин з бюджетом. Припустившись помилки один раз, рано чи пізно доведеться віддати державі належне, а іноді і з відсотками (у вигляді штрафів, а подекуди й пені). Давайте розбиратися, як виправляти помилки, допущені при заповненні Податкової декларації платника єдиного податку групи 4, а також чим загрожує підприємству помилка бухгалтера.
 •   Зміна сільгоспплощ упродовж року — підстава уточнити сільгоспЄП! Усе тече, усе змінюється. І розміри сільгоспугідь, які використовують платники сільгоспЄП у своїй діяльності, не виняток. Що робити, якщо впродовж року «земельний стан» платника сільгоспЄП змінився? Як перерахувати податок, задекларований на поточний рік? Про це розповімо в нашій статті.
 •   АТО-особливості справляння сільгоспЄП З 1 січня 2017 року підрозд. 10 розд. XX ПКУ поповнився пунктом 38 та пов’язаними з ним пунктами 38.1 — 38.11, якими на період проведення антитерористичної операції встановлено особливості справляння податків і зборів, у тому числі і сільгоспЄП.
 •   ЄП групи 4 або 3: обирайте зважено Коли податкове навантаження за сільгоспЄП групи 4 зростає з року в рік, аграріям мимоволі доводиться замислюватися над питанням, наскільки він вигідний у нинішніх умовах.
 •   Новачків у ряди платників сільгоспЄП не пускають Сільськогосподарське підприємство зареєстроване в лютому 2017 року. Чи можемо ми стати платниками єдиного податку групи 4? (Чернігівська обл.)
 •   Йди красиво... із сільгоспЄП на загальну систему в середині року Наше підприємство — платник єдиного податку групи 4. З 2 кварталу 2017 року ми хочемо перейти на загальну систему оподаткування. Чи можемо ми піти з сільгоспЄП в середині року? Що для цього треба зробити і які документи подати податківцям? (Харківська обл.)
 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 11
 • № 10
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.