(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 58
  • № 57
  • № 56
  • № 55
  • № 54
  • № 53
  • № 52
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2017/№ 59

Податківці не мають претензій до «соцкультпобут»-витрат

Лист ДФСУ від 24.05.2017 р. № 350/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

висновок документа


ПКУ не передбачено коригування фінрезультату на суми витрат на утримання та обслуговування (охорона, прибирання, використання витратних матеріалів для обслуговування тощо) об’єктів соціально-культурного призначення. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату

ІПК, що коментується, — чергове підтвердження від податківців того, що після «бухобліковізації» податковоприбуткового обліку зв’язок витрат із госпдіяльністю у більшості випадків не має значення. Хоча до 01.01.2015 р., аби «податкові» витрати, пов’язані з негосподарськими придбаннями, були правомірними, потрібно було передбачати «соціально-культурні» заходи у колективному договорі підприємства, доводити, що ці витрати пов’язані з охороною праці тощо (див., наприклад, «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 44, с. 11).

Натомість із 01.01.2015 р. «негосподарські» витрати для цілей податковоприбуткового обліку було реабілітовано. Їх можна спокійно враховувати у фінрезультаті, що є об’єктом оподаткування податком на прибуток (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 86, с. 9). Головне, аби ці витрати були підтверджені первинними документами.

Водночас нагадуємо: якщо ви придбаваєте щось із ПДВ, то для того, аби такий ПДВ віднести до податкового кредиту, потрібно, як і раніше, підтверджувати «господарський» статус придбань. Інакше доведеться нараховувати компенсаційні податкові зобов’язання згідно з пп. 198.5 та 199.1 ПКУ.

Отже, ще раз підкреслимо: не варто хвилюватися за витрати, зв’язок яких із господарською діяльністю не доведено. Їх можна сміливо враховувати при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток. Навіть високодохідникам.

Винятками (для високодохідників та малодохідників-«добровольців») є тільки амортизація невиробничих основних засобів (ОЗ) і нематеріальних активів (НМА), а також витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих ОЗ/НМА (п.п. 138.3.2, п. 138.1 ПКУ).

На суму таких витрат високодохідники (і малодохідники-«добровольці») визначають різниці — збільшують бухобліковий фінрезультат. Але навіть такі витрати для цілей податку на прибуток не згорають, а притримуються до продажу невиробничих ОЗ/НМА.

Відповідно до п. 138.2 ПКУ фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму первісної вартості придбання або виготовлення окремого об’єкта невиробничих ОЗ/НМА та витрат на їх ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення, у тому числі віднесених до витрат відповідно до НП(С)БО або МСФО, у разі продажу такого об’єкта невиробничих ОЗ/НМА, але не більше суми доходу (виручки), отриманого від такого продажу.

витрати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Сподобалась стаття?

Оформлюйте передплату на журнал «Податки та бухгалтерський облік», щоб отримати доступ до всіх номерів.

Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.