«В господарстві знадобиться!», або Негосподарські витрати на новий лад Мабуть, всі ви, шановні читачі, пам’ятаєте Василя Алібабаєвича — колоритного героя кінострічки «Джентльмени удачі». Характерною рисою цього «джентльмена» було весь час просити гроші — то на статуетки, то на газову керосинку, то іще на щось… Коли його питали, навіщо йому все це, відповідь була настільки ж лаконічна, наскільки й незрозуміла: «Надо!». А от українським бухгалтерам донедавна було не так просто обґрунтувати придбання свого підприємства. Необхідно було довести зв’язок придбаних товарів чи послуг із господарської діяльністю. Проте з нового року з’явилися важливі зміни до цього правила. Зміни, до яких багато хто і досі не може звикнути. Тож давайте розберемося разом!
Витрати на суд: обліковуємо правильно Нерідко для вирішення спору підприємство змушене звернутися до суду. Як правило, судова тяганина супроводжується певними витратами. Тому сьогодні ми й поговоримо про те, як правильно облікувати витрати на судовий процес, а також про суми їх відшкодування за рішенням суду.
На «старті/фініші» податків: як відзвітувати за неповні періоди Традиційно звітними періодами є календарні місяць, квартал, рік. Проте «на старті/фініші» будь-якого з податків звітний період може виявитися незвичним — подовженим або скороченим. Як відзвітувати в цьому випадку? Давайте з’ясовувати.
Стягуємо з боржника інфляційні втрати Чудово, коли підприємство має справу з відповідальними і надійними контрагентами. Вони і товар вчасно відвантажать, і з оплатою не підведуть. Але, на жаль, інколи в розмірений хід подій втручаються непередбачувані обставини. І тоді навіть найбільш обов’язковий та перевірений партнер може стати боржником.
Ось і зараз — в умовах нестабільності нашої економіки та періодичних стрибків інфляції — багато підприємств виявляються не в змозі своєчасно виконувати свої договірні зобов’язання. У результаті грошові кошти, які повинні були б піти на погашення заборгованості, але у визначений строк кредитору не надійшли, знецінюються. Як у таких умовах захистити себе від інфляційних втрат? Спосіб є — стягнути їх з боржника. Давайте, друзі, розберемося з правовою природою інфляційних втрат і дізнаємося, як правильно відобразити їх в обліку.
«Дари осені»: закуповуємо сільгосппродукцію у населення Настала осінь і подарувала повні кошики урожаю. І ось у двері громадян, які на власних земельних ділянках вирощують фрукти-овочі, птахів, відгодовують худобу з метою подальшого продажу, стукають покупці всього цього добра — переробні підприємства, а також госпсуб’єкти сфери громадського харчування, торгівлі. Як правильно таким покупцям оформити закупівлю сільгосппродукції у населення? Про це читайте в нашій статті.
Табу для юросіб-єдиноподатників: найцікавіше з БЗ Гадаємо, вам, шановні читачі, вже встигли припасти до душі публікації роз’яснень податківців разом із нашими коментарями. Сьогодні поговоримо про юросіб-єдиноподатників, а саме про ті обмеження, обґрунтовані і не дуже, які податківці накладають на цих суб’єктів господарювання.
РК у декларації: у періоді складання чи реєстрації? Отримали «збільшуючий» РК (складений продавцем 30.09.2015 р., а зареєстрований 08.10.2015 р., тобто своєчасно). Підкажіть, будь ласка, у декларації з ПДВ за який період (вересень чи жовтень) нам відображати ПК за цим РК?
Роботодавець не перевіряє, чи має сумісник основне місце роботи Мінсоцполітики в листі від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15 зауважує: роботодавець не зобов’язаний перевіряти факт укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи у своїх сумісників.
Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства ДФСУ у листі від 19.10.2015 р. № 38388/7/99-99-15-04-01-17 нагадує, що у випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки НБУ.
Продаж талонів на ППМ: чи сплачувати акцизний податок? ДФСУ у листі від 09.10.2015 р. № 21512/6/99-99-19-03-03-15 дійшла висновку, що операції з продажу або перепродажу талонів на паливо 5 % акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів не обкладаються.
Новорічних дитячих подарків від соцстраху не буде Фонд соціального страхування з ТВП нагадав, що починаючи з 1 січня 2015 року за рахунок коштів Фонду здійснюється лише фінансування лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.
Коли можна не сплачувати податок на нерухомість? На думку податківців, що висловлена у Базі знань (категорія 106.07), платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, можуть зменшити зобов’язання з цього податку у зв’язку із наданням їм пільг лише з моменту офіційного оприлюднення рішення органу місцевого самоврядування, в межах наданих йому повноважень, про внесення змін до рішення про встановлення на 2015 рік податку на нерухоме майно.