(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 70
  • № 69
  • № 68
  • № 67
  • № 66
  • № 65
  • № 63
  • № 62
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/23
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Серпень , 2018/№ 64

Реквізит «№ з/п»: 1 forever

http://tinyurl.com/y2s4cbh7
Який номер потрібно зазначати в реквізиті «№ з/п» касових ордерів?

Відповідь на це запитання була очевидна з моменту появи злощасного Положення № 148. Щойно воно з’явилося, у «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 5, с. 2 ми написали, що потрібно в новому реквізиті «№ з/п» касових ордерів ставити 1 — номер рядка, який завжди буде одним-єдиним. До речі, у затвердженій типовій формі ПКО — № КО-1 (додаток 2 до Положення № 148) «скрупульозники» з НБУ чомусь цей самий порожній рядок як забули накреслити від самого початку, так і не спромоглися додати досі… ☹

Потім ми повторили цю рекомендацію в спецвипуску «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 32 — на с. 30 (для ПКО) і на с. 33 (для ВКО). Зрозуміло, що новий сплеск інтересу до таких тонкощів заповнення ВКО і ПКО викликаний тією обставиною, що остання редакція п. 11 Постанови № 148 вимагає від усіх суб’єктів господарювання з 01.07.2018 р. використовувати тільки нові форми касових документів згідно з Положенням № 148.

Зазначимо, до речі, що коли б містечкові податківці не фантазували, то всі суб’єкти просто тихо змирилися б з автоматичним проставлянням цієї нікчемної одиниці в даремній графі.

На щастя, сьогодні все стало на свої місця завдяки «остаточному папірцю» — листу НБУ від 14.06.2018 р. № 50-0007/32822, у якому регулятор стверджує: зважаючи, що ПКО та ВКО оформлюються на кожну операцію з приймання/видачі готівки, у реквізиті «№ з/п» проставляється «1». Про це ви знаєте з «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 51, с. 3. До речі, у свіжому листі 16.07.2018 р. № 3117/6/99-99-14-05-01-15/ІПК податківці визнають, що жодної відповідальності за неправильне зазначення «№ з/п» законодавство не передбачає. Нехай ця консультація — індивідуальна, але хід думки податківців нам подобається… ☺

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
касові операції, касові документи, касовий ордер, номер за порядком додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті