(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/14
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Липень , 2018/№ 57

Повернення в день продажу: без РК до підсумкової ПН

http://tinyurl.com/y5dxwzlo
За матеріалами категорії 101.15 Бази знань*

* Див. на сайті ДФСУ (zir.sfs.gov.ua) у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».

висновок документа

Повернення в день продажу обліковуються у Z-звіті РРО (зменшують суму виручки за день). Підсумкову податкову накладну (ПН) складають за даними Z-звіту (тобто виходячи з виручки, вже зменшеної на суму коштів, повернених покупцю). Тому на повернення, здійснене в день продажу, розрахунок коригування (РК) складати не потрібно

Нагадаємо, що можливість складання підсумкової ПН — за щоденними підсумками операцій, у тому числі для роздробу, передбачено п. 201.4 ПКУ, а також п. 14 Порядку заповнення ПН, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307. Особливість такої ПН — у ній можна підсумувати (узагальнити) дані за день.

Але як бути з коригуванням, якщо товар продали покупцеві, а він його повернув одразу того ж дня?

Приємно, що податківці у такому разі визнали очевидний факт і не стали вставляти палиці в колеса роздрібним платникам.

Відомо, що орієнтиром для підсумкової ПН є Z-звіт. Тобто загальна сума за підсумковою ПН має кореспондувати із сумою виручки за день із Z-звіту. Тому якщо товар продали за готівку, але покупець того ж дня його повернув — йому повернули гроші, то в щоденних загальних підсумках Z-звіту повернення зменшить суму виручки за день. Тим самим у Z-звіті РРО за підсумками дня дані згорнуться: гроші «прийшли» — «пішли» («продано» — «повернено»). А це означає, що підсумкову ПН складемо на «очищену» (!) виручку. І «невдалий» продаж дня до ПН взагалі не потрапить. Він скасується (сторнується) ще до (!) складання ПН через повернення. Таким чином, підсумкову ПН буде «очищено» від хроніки денних подій. От і виходить, що у разі повернення в день продажу до підсумкової ПН не потрібний і РК.

На щастя, про те саме говорять і контролери: у такому разі немає підстав складати РК.

Ну що ж, цілком логічний висновок, на користь якого можна навести ще такий аргумент. За правилами, за допомогою РК коригують дані ПН. Тобто для коригування важлива, передусім, наявність самої ПН: щоб ПН була складена — було що коригувати. Тому сам по собі РК не може випереджати ПН. А в цьому випадку на момент повернення товару покупцем ПН ще не існує. ПН складемо тільки за підсумками дня, причому вже після повернення. При цьому за підсумками дня «невдалий» продаж у Z-звіті погаситься поверненням і до підсумкової ПН просто не дійде. А оскільки товар не засвітився в підсумковій ПН (немає чого сторнувати), не потрібний і РК.

Отже, візьміть на замітку: якщо продаж і повернення — «справа одного дня», то оформляти РК до підсумкової ПН не потрібно. Такі операції згорнуться за підсумками дня і взагалі не потраплять до підсумкової ПН! Тобто і коригувати за допомогою РК тут нема чого.

Проте врахуйте: інакше йдуть справи, якщо продаж і повернення — події різних днів (тобто товар продано в один день, а повернено покупцем в інший). Тоді товар потрапить до підсумкової ПН днем продажу. І якщо покупець поверне його в інший день, то ПДВ-коригування доведеться провести в повному обсязі. Тобто оформити на повернення РК до підсумкової ПН (щоб відкоригувати дані ПН, до якої товар включався при продажу). Адже саме таким чином з минулого року контролери закликають оформляти повернення в роздробі (БЗ 101.15, див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 63, с. 3). Про заповнення РК до підсумкової ПН див. «Податки та бухгалтерський облік», 2018, № 51, с. 2.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
повернення товару, РК, ПН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті