(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 44
  • № 43
  • № 42
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 35-36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/16
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2018/№ 41

Помилилися в ПН у назві контрагента

http://tinyurl.com/y2fxn4x5
Підприємство у податковій накладній неправильно зазначило назву контрагента. Як виправити таку помилку?

Найменування покупця — один з обов’язкових реквізитів ПН (п.п. «д» п. 201.1 ПКУ). Крім того, ПКУ наразі вимагає, аби найменування покупця у ПН зазначалося так, як воно прописано у статутних документах.

Назва покупця у вашій ПН не відповідає зазначеній вимозі? Це помилка, але несуттєва! Хочете її виправляти? Можна це зробити. Але, в принципі, ця помилка не заважає ідентифікувати операцію. Таку думку фіскали вже висловлювали (див. лист ГУ ДФС у Дніпропетровській обл. від 11.07.2017 р. № 1095/ІПК/10/04-36-12-01-16 // «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 78, с. 3). Тож у цьому випадку можна послатися на «залізну» норму: якщо ПН зареєстровано — це єдина підстава для податкового кредиту (абзац третій п. 201.10 ПКУ). Тому написане нижче — тільки для тих випадків, коли ви все-таки вирішите виправити помилку в назві.

Як виправляти помилку? Це залежить від того, чи є помилка в назві контрагента єдиною у ПН, яку ви зібралися виправляти.

Якщо помилку допущено тільки в назві покупця, а його ІПН відображено правильно, достатньо скласти РК з порожніми розділами А і Б. РК складаємо на дату виявлення помилки

У заголовній частині такого РК в полі «Отримувач (покупець)» зазначається правильна назва вашого покупця (відповідно до статутних документів), решта реквізитів заголовної частини заповнюються так само, як і в ПН. Розділи А і Б такого РК залишаються порожніми (не заповнюються). Цей РК продавець сам реєструє у ЄРПН — і на тому все закінчується.

Такий порядок виправлення помилки у назві контрагента цілком відповідає абзацу п’ятому п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міфіну від 31.12.2015 р. № 1307. Фіскали зовсім нещодавно підтвердили, що помилка в назві покупця виправляється саме так (див. лист ДФСУ від 19.02.2018 р. № 666/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

А от якщо ви неправильно зазначили і назву покупця, і його ІПН (тобто фактично зазначили одного контрагента замість іншого) — виправляти таку помилку вже обов’язково. «Залізна» норма тут не спрацює, бо ж, на думку фіскалів, помилка в ІПН не дає можливості ідентифікувати операцію. Тож потрібно буде скласти «зменшуючий» РК до ПН з помилковим ІПН, яким повністю «обнулити» цю ПН.

Причому зараз такі РК «проходять» з єдиною причиною коригування «Повернення товарів або авансових платежів». Складається «обнуляючий» РК на дату виявлення помилки. Реєструвати цей РК повинен покупець, чий ІПН помилково було зазначено у ПН. Після цього постачальник складає нову ПН (з правильним ІПН і назвою контрагента), але на ту ж саму дату, що і помилкова ПН, яку він «обнулив» за допомогою РК.

Такий порядок для того, аби виправляти помилку в ІПН контрагента (або одночасно в його ІПН і назві), пропонує консультація із БЗ 101.16. Докладніше про це читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 34, с. 20.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податкова накладна, найменування контрагента, найменування покупця, обов’язкові реквізити, виправлення помилки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті