Спецодяг: обліковуємо правильно

В обраному У обране
Друк
Альошкіна Наталя, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Лютий, 2019/№ 16
Про особливості й цілі забезпечення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) окремих категорій працівників підприємства ви дізналися з минулої статті*. Тут же розглянемо питання відображення таких ЗІЗ у податковому та бухгалтерському обліку.

* Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 14, с. 10.

Документальне оформлення

Як ви вже знаєте, придбані ЗІЗ є власністю роботодавця, обліковуються як інвентар та підлягають обов’язковому поверненню працівниками. У цілому документальне оформлення їх руху в обліку здійснюється традиційними документами з обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів (МШП) або основних засобів (ОЗ). Вибір залежить від того, до якої групи активів буде віднесено конкретний об’єкт ЗІЗ.

Так, якщо передбачуваний строк експлуатації ЗІЗ:

перевищує один рік (або операційний цикл, якщо він більший року), відносимо ЗІЗ до групи необоротних активів (використовуємо ОЗ-первинку);

не перевищує одного року або операційного циклу — до групи оборотних активів (документуємо МШП-первинкою).

При цьому єдина особливість у документообігу ЗІЗ — це додаткове ведення особистої картки спеціальної форми (див. додаток 1 до Мінвимог**)

** Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками ЗІЗ на робочому місці, затверджені наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 р. № 1804.

Таку окрему особисту картку обліку спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту (далі — Особиста картка) заводять на кожного працівника (пп. 6, 8 і 9 розд. ІІІ Мінвимог), і вона, по суті, є регістром оперативного кількісного обліку виданого кожному конкретному працівнику в індивідуальне користування спецодягу за встановленими нормами

ЗІЗ як оборотний актив. Обліковують видачу ЗІЗ в Особистій картці. Ведуть її в одному примірнику і зберігають у місці видачі ЗІЗ до моменту їх повернення.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити