№07

Податки та бухгалтерський облік, січень, 2019/№ 07 спецвипуск Інші номери журналу ›
  • Річна фінзвітність: основні вимоги Є в нас така традиція — щороку, після новорічно-різдвяних свят, готувати для вас спецвипуск про річну фінансову звітність. Адже свята святами, а відзвітувати за попередній рік, як не крути, потрібно. Причому цього разу при складанні фінзвітності необхідно врахувати всі корективи, внесені до бухгалтерського законодавства у 2018 і 2019 роках. Тому не зраджуємо своїм традиціям і пропонуємо до вашої уваги черговий «фінзвітний» спецвипуск. У цьому номері ми розповімо про те, які форми фінансової звітності, у які строки і кому необхідно подати за підсумками 2018 року, хто зобов’язаний оприлюднювати свою фінзвітність, а також яка відповідальність загрожує, якщо цього не зробити. Крім того, тут ви знайдете порядковий аналіз заповнення фінзвітних форм для підприємств, які керуються національними стандартами бухгалтерського обліку. При цьому йтиметься про всі форми фінансової звітності для юридичних осіб, які є представниками великого і середнього бізнесу, а також про скорочену фінзвітність, яку подають малі та мікропідприємства. Спецвипуск для вас підготували редактор Наталія Вороная і податковий експерт Наталія Чернишова.
  • Форма № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» Форма № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)» наведена в додатку 1 до НП(С)БО 1. У Балансі підприємства відображають інформацію про активи, зобов’язання і власний капітал на звітну дату. Тобто Баланс показує фінансовий стан підприємства на кінець останнього дня звітного періоду (у нашому випадку — на 31 грудня 2018 року).
  • Форма № 2 «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» У Звіті про фінансові результати (Звіті про сукупний дохід) за формою № 2 наводять інформацію про доходи, витрати, прибутки і збитки, а також про сукупний дохід підприємства за звітний період. Порядок заповнення Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід) і відповідність регістрів бухгалтерського обліку рядкам форми № 2 ви побачите в табл. 3.1.
  • Звіт про рух грошових коштів У цьому Звіті наводять дані про рух грошових коштів (грошей) протягом звітного періоду в результаті операційної, інвестиційної та фінансової діяльності. Якщо рух грошових коштів у результаті однієї операції включає суми, які належать до різних видів діяльності, то ці суми у Звіті наводять окремо у складі відповідних видів діяльності.
  • Форма № 4 «Звіт про власний капітал» Звіт про власний капітал (форма № 4), як і всі розглянуті вище форми, наведено в додатку 1 до НП(С)БО 1. Цей Звіт складають для надання користувачам фінансової звітності (про них див. у підрозділі 1.1 на с. 2) інформації про зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду. У ньому зазначають джерела поповнення власного капіталу, а також операції, у результаті здійснення яких власний капітал був зменшений. Крім того, структура форми № 4 дозволяє відстежити внутрішнє переміщення власного капіталу, наприклад, його зміну, пов’язану з розподілом прибутку підприємства.
  • Форма № 5 «Примітки до річної фінансової звітності» Форма № 5 затверджена наказом № 302. У ній визначено мінімальний перелік показників, що підлягають розкриттю (розшифровці) в примітках до фінзвітності. Окрім цього, підприємства зобов’язані розкривати в примітках до річної фінансової звітності іншу інформацію, встановлену чинними П(С)БО (пп. 2 і 3 наказу № 302). Що це за інформація, ви можете дізнатися з табл. 6.1.
  • Інформація за сегментами (форма № 6) Звіт «Інформація за сегментами» (форма № 6) є додатком до приміток до річної фінансової звітності. Його форма наведена в додатку 1 до П(С)БО 29. У цьому звіті розкривають інформацію про доходи, витрати, фінансові результати, активи та зобов’язання звітних сегментів.
  • Скорочена фінзвітність З фінзвітністю великих і середніх підприємств ми розібралися. Але якщо ви належите до мікро- або малих підприємств*, для вас діють інші правила. Які — розповімо далі.
  • Перелік використаних документів
  • Порядок подання фінансової звітності Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 419 (зі змінами та доповненнями, останнє з яких унесено постановою КМУ від 11.07.2018 р. № 547)
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі