Помилка в номенклатурі податкової накладної

В обраному У обране
Друк
Альошкіна Наталя, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 56
У липні 2018 року наше підприємство придбало обладнання з оплатою у розстрочку. За першою подією продавець склав і зареєстрував податкову накладну (ПН), яку ми включили до податкового кредиту (ПК). При цьому в номенклатурі такої ПН продавець припустився помилки — зазначив зовсім інше обладнання. Чи мали ми право на ПК за такою ПН? Якщо ні, то як виправити ситуацію? (м. Харків)

На жаль, покупець не має права декларувати податковий кредит на підставі ПН з помилковою номенклатурою. Ну а оскільки дефектна ПН вже потрапила до ПДВ-декларації за липень 2018 року, вам необхідно подати уточнюючий розрахунок (УР) і виключити її зі складу минулорічного липневого ПК.

Відновити кредит ви зможете тільки після складання і реєстрації продавцем в ЄРПН виправляючого РК. А тепер пояснимо детальніше.

Право на ПК. Платник має право за першою подією сплачені/нараховані суми податку віднести до складу ПК за усіма придбаннями, незалежно від напряму їх використання, за наявності ПН, складеної і зареєстрованої продавцем в ЄРПН (пп. 198.1, 198.6 і 201.10 ПКУ). Така ПН повинна містити усі обов’язкові реквізити. Як ви знаєте, номенклатура товарів/послуг і їх кількість/обсяг є одним з обов’язкових реквізитів ПН (п.п. «е» п. 201.1 ПКУ). При цьому податківці наполягають на тому, щоб номенклатура в ПН відповідала формулюванням у первинних документах, що супроводжують постачання товарів/послуг (лист ДФСУ від 01.02.2019 р. № 357/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити