Пальне за талонами: акциз і ліцензії

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
Ми вже писали в нашому виданні на «пально-талонні» теми у зв’язку зі змінами в законодавстві з 1 липня цього року.* Але оскільки все в нашому житті нестабільно (а роз’яснення фіскалів і поготів!), ще раз викладемо і нашу думку, і думки фіскалів, як для цілей оподаткування оновленим «пальним» акцизом і цілей ліцензування повинні розглядатися операції з продажу (і придбання) талонів** на пальне.

* Див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 30, с. 21 і № 50, с. 25

** Далі під «талонами» маємо на увазі не лише власне талони, але й смарт-картки і т. п. «штуковини», що надають право їх «утримувачеві» на заправку певних обсягів пального.

Талони та акциз

Те, що з 1 липня СЕАРП переорієнтована на акцизні склади, вам уже відомо. Як і те, що під «цю справу» в ПКУ «перезаточений» наріжний підакцизний термін «реалізація пального» (п.п. 14.1.212). Тепер це — будь-які операції з фізичної (!) передачі/відпуску/відвантаженню пального (з переходом на нього права власності чи без, за плату чи без) з акцизного складу / акцизного складу пересувного на акцизний склад / акцизний склад пересувний для власних потреб або будь-яким іншим особам.

Так-от, згідно з цим оновленим терміном

операції з перепродажу «пальних» талонів не можуть вважатися реалізацією пального

і у фіскалів вже немає підстав унаслідок таких продажів вимагати від продавця талонів зареєструватися платником «пального» акцизу. Адже за такими операціями не буде фізичної передачі пального, крім випадків, коли продавець талонів буде сам і відпускати за ними пальне — на своїх АЗС (АГЗС тощо). Але тут і питання не буде, оскільки такий продавець талонів апріорі буде платником «пального» акцизу (інакше — як він їх «проллє»?). Та й реалізацією пального в нього буде не передача талонів, а відпуск пального на своїх АЗС (АГЗС тощо).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити