Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Перенесення робочого дня: нюанси табелювання

Адамович Наталія, податковий експерт, Амброзяк Наталя, юрист, Децюра Сергій, податковий експерт, Івлєва Наталія, експертка з питань оплати праці, Кравченко Дар’я, податковий експерт, Малєєва Алла, податковий експерт, Ольховик Ольга, податковий експерт, Савченко Олена, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Травень, 2019/№ 34-35
В обраному У обране
Друк
У зв’язку з перенесенням робочих днів вівторок 30 квітня 2019 року (день напередодні святкового) доведеться відпрацювати в суботу 11 травня 2019 року. Коли в Табелі обліку робочого часу слід поставити кількість годин на 1 годину менше?

Якщо підприємство вирішило скористатися рекомендаціями Кабміну про перенесення робочих днів у 2019 році (див. розпорядження від 10.01.2019 р. № 7-р) і оформило таке перенесення відповідним наказом (розпорядженням) або від самого початку затвердило норму з урахуванням перенесення, у працівників дійсно буде можливість від святкування Пасхи відразу перейти до святкування Дня праці (1 травня).

У цьому випадку для працівників, яким установлений п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, у Табелі обліку робочого часу (лист Мінпраці від 07.04.2011 р. № 77/13/133-11):

за квітень 2019 року вівторок 30 квітня (перенесений на 11 травня робочий день) позначаємо як вихідний;

за травень 2019 року суботу 11 травня — як робочий день (літерний код Р (цифровий — 01)) і проставляємо кількість годин роботи в такий день.

Зверніть увагу, що при перенесенні робочих днів зберігається і їх тривалість. Так, якщо на суботу (вихідний день) переносять передсвятковий робочий день скороченої тривалості, то тривалість робочого дня в цю суботу повинна відповідати тривалості передсвяткового робочого дня. Це пов’язано з необхідністю збереження балансу робочого часу за рік.

Тому, наприклад, у суботу 11 травня працівники з 5-денним робочим тижнем та 8-годинним робочим днем повинні відпрацювати 7 годин, що і має бути відображено в Табелі обліку робочого часу (лист Мінсоцполітики від 08.08.2018 р. № 78/0/206-18).

Увага! На працівників, яким установлена скорочена тривалість робочого тижня (від 39- до 18-годинної) згідно зі ст. 51 КЗпП, норма про скорочення на одну годину робочого дня напередодні свят не поширюється.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно