Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

З декрету на роботу: виплаті бути...

Адамович Наталія, податковий експерт, Амброзяк Наталя, юрист, Децюра Сергій, податковий експерт, Івлєва Наталія, експертка з питань оплати праці, Кравченко Дар’я, податковий експерт, Малєєва Алла, податковий експерт, Ольховик Ольга, податковий експерт, Савченко Олена, експерт з питань оплати праці
Податки & бухоблік Травень, 2019/№ 34-35
В обраному У обране
Друк
Працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, планує перервати її і вийти на роботу. Чи втратить вона право на допомогу при народженні дитини?

Ні, не втратить. Пояснимо чому.

Поки жінка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, за нею зберігається місце роботи. При цьому вона має повне право в будь-який зручний для неї час перервати цю відпустку і повернутися на роботу. Щоправда, для цього працівниця повинна написати відповідну заяву на ім’я керівника із зазначенням дати виходу на роботу, а останній має оформити наказ (розпорядження).

З моменту переривання відпустки для догляду за дитиною до 3 років і виходу на роботу на працівницю поширюються загальні норми трудового законодавства, але з урахуванням трудових гарантій, передбачених для матерів, що мають дітей зазначеного віку.

При цьому вихід на роботу ніяк не вплине на виплату їй допомоги при народженні дитини. Навіть якщо працівниця буде працювати в режимі повного робочого часу.

Виключний* перелік підстав для припинення виплати допомоги при народженні дитини наведений ч. 9 ст. 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-XII. Це: (1) позбавлення батьківських прав; (2) відібрання дитини без позбавлення батьківських прав; (3) тимчасове влаштування дитини на повне державне утримання; (4) припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; (5) нецільове використання коштів і незабезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.

* Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 08.06.2016 р. № 3-рп/2016.

Як бачите, такої підстави для припинення виплати допомоги при народженні дитини, як переривання відпустки для догляду за дитиною до 3 років і вихід на роботу, у цьому переліку немає.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно