Теми статей
Обрати теми

Звільнення у вихідний

Адамович Наталія, податковий експерт, Амброзяк Наталя, юрист, Децюра Сергій, податковий експерт, Івлєва Наталія, експерт з оплати праці, Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці, Малєєва Алла, податковий експерт, Ольховик Ольга, податковий експерт, Савченко Олена, налоговый эксперт
Податки & бухоблік Травень, 2019/№ 34-35
Друк
Працівник написав заяву з проханням звільнити його за власним бажанням 30.04.2019 р. На підприємстві це вихідний день (перенесення). Чи допустиме таке звільнення?

Чинне законодавство не забороняє звільняти працівника вихідним днем. Тому якщо скласти наказ (розпорядження), у якому дата звільнення буде 30.04.2019 р., то це цілком допустима ситуація. Але тут слід врахувати такий нюанс. Статтею 47 КЗпП установлено обов’язок роботодавця в день звільнення здійснити остаточний розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку.

Зрозуміло, що для того, щоб здійснити ці «маніпуляції», ніхто відділ кадрів і бухгалтерію виводити на роботу у вихідний день не буде. Тому єдино правильний вихід з такої ситуації: всі належні працівникові суми виплачуйте напередодні в його останній робочий день, тобто 26.04.2019 р. У цей же день слід видати працівникові трудову книжку.

До речі, такої ж думки дотримується і Мінсоцполітики. У своєму листі від 05.01.2018 р. № 9/0/22-18/134 відомство зазначило, що якщо день звільнення є вихідним як для працівника, так і для підприємства, то роботодавець повинен виконати обов’язок, передбачений ст. 47 КЗпП (ознайомити працівника з наказом про звільнення, здійснити з ним остаточний розрахунок, видати належним чином оформлену трудову книжку) в останній робочий день працівника. І хоча в листі йдеться про строковий трудовий договір, усе вищевикладене стосується і безстрокових трудових договорів.

Таким чином, якщо сторони вирішили розірвати трудовий договір у вихідний день 30.04.2019 р., то роботодавець:

1) заздалегідь видає наказ (розпорядження) про звільнення працівника бажаною датою, з яким ознайомлює працівника під підпис;

2) в останній робочий день проводить з ним остаточний розрахунок і видає належним чином заповнену трудову книжку.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі