(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/8
Податки та бухгалтерський облік
Податки та бухгалтерський облік
Травень , 2019/№ 38

Гарантійна заміна компонента ОЗ

http://tinyurl.com/yxe5jl9d
Зі статті у «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 32, с. 13 ви вже дізналися про загальні правила обліку гарантійної заміни основних засобів (ОЗ) у покупця. У цій же статті розглянемо окремий випадок, коли гарантійні зобов’язання призводять до заміни не усього об’єкта ОЗ, а певної його частини.

Згідно з п. 4 П(С)БО 7 «Основні засоби» об’єктом ОЗ може бути відокремлений комплекс конструктивно з’єднаних предметів. Отже, підприємство може об’єднати певні компоненти, які придбавалися окремо (у різних постачальників) і на які існують окремі гарантійні зобов’язання від постачальників. Такі компоненти можна обліковувати як один об’єкт ОЗ.

При експлуатації таких ОЗ цілком можливі ситуації, коли якийсь із компонентів, що перебувають «на гарантії», вийшов із ладу і його треба замінити на інший, аби весь «комплексний» об’єкт ОЗ знову запрацював. Яким чином обліковувати гарантійну заміну частини ОЗ? Давайте поговоримо про це!

Бухгалтерський облік

Бухоблікові правила (як П(С)БОшні, так і МСФЗшні) оперують поняттям суттєвого (важливого, значного) компонента стосовно загальної вартості об’єкта (§§ 43, 45 МСБО 16 «Основні засоби»; пп. 23, 24 Методрекомендацій № 561*). Законодавчо поріг такої суттєвості не встановлено. Тому, на наш погляд, підприємство може самостійно визначити у наказі про облікову політику, що, наприклад, суттєвими є компоненти ОЗ, балансова вартість яких складає понад 10 % балансової вартості усього об’єкта ОЗ.

* Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну від 30.09.2003 р. № 561.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
основні засоби, заміна компонента, гарантійна заміна, відображення в бухобліку, амортизація, податок на прибуток, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті