Дивіденди в гривні перераховують в інвалюту на дату виплати

В обраному У обране
Друк
Свіриденко Алла, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2019/№ 42
Постанова ВС від 16.04.2019 р. у справі № 804/6909/17*

* reyestr.court.gov.ua/Review/81366768.

Суть спору

Порядок виплати дивідендів, затверджений загальними зборами приватного акціонерного товариства (ПАТ), передбачає, що дивіденди акціонерам-нерезидентам виплачують в іноземній валюті (долари США, євро) за курсом НБУ на дату ухвалення рішення про виплату дивідендів. Тому після прийняття акціонерами рішення про розподіл чистого прибутку (вираженого, звісно, в гривнях) заборгованість перед нерезидентами за нарахованими дивідендами переводили у валюту. Після цього на кожну дату балансу ПАТ перераховувало валютну заборгованість з урахуванням зміни курсу валют, а отримані від’ємні курсові різниці (КР) включало до складу витрат і в бухгалтерському, і в податковому обліку.

Податківці при перевірці прибрали з витрат суму КР, донарахували податок на прибуток, а також штрафні санкції за його заниження. ПАТ оскаржило відповідні податкові повідомлення-рішення в суді.

Окружний адмінсуд у частині позовної вимоги, що цікавить нас, задовольнив позов підприємства, а апеляційний суд залишив це рішення без змін**. Не погоджуючись із висновками попередніх судових інстанцій, податківці подали касаційну скаргу.

** reyestr.court.gov.ua/Review/71416944 і reyestr.court.gov.ua/Review/74783347 відповідно.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити